Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jan Piepka

Jan Piepka

 
zwiń

 • 1926. 02. 08
  Data urodzenia
  Łebno pod Wejherowem
 • 1973
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 2001. 03.
  Data śmierci
  Kościerzyna; pochowany w Łebnie

Prozaik, poeta, autor utworów dla dzieci piszący w języku kaszubskim. W czasie wojny był przymusowo wcielony do Wehrmachtu. Po wojnie pracował jako nauczyciel, później jako dziennikarz w tygodniku "Rybak Morski", gdzie zyskał uznanie pisanymi po kaszubsku gawędami. Współzałożyciel Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Od 1958 roku był członkiem Związku Literatów Polskich. Debiutował w 1955 roku tomem wierszy i opowiadań kaszubskich.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1970
  Film fabularny
  Konsultacja (obyczajowa), Obsada aktorska (Goyka), Dialogi
 • Dialogi
  schowaj

 • 1970
  Film fabularny
  Konsultacja (obyczajowa), Obsada aktorska (Goyka), Dialogi
 • Konsultacja
  schowaj

 • 1970
  Film fabularny
  Konsultacja (obyczajowa), Obsada aktorska (Goyka), Dialogi

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2018.05.01 01:20:17
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman