Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Marian Słojkowski

Marian Słojkowski
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

 
zwiń

 • 1914. 06. 08
  Data urodzenia
  Łódź
 • 1939
  Egzamin eksternistyczny
  aktorski ZASP
 • 1977. 03. 31
  Data śmierci
  Kraków

Aktor. Przed wojną zarabiał grając epizodyczne role na scenie łódzkiego Teatru Miejskiego. Brał udział w kampanii wrześniowej. Okres okupacji spędził w Warszawie, zajmował się handlem, podczas powstania warszawskiego występował w grupie artystycznej dającej koncerty w szpitalach i kwaterach wojskowych. W 1945 należał do Studio Teatru Miejskiego w Łodzi, a w sezonie 1945/46 był w zespole łódzkiego Teatru Powszechnego TUR. W latach 1947-51 był aktorem Teatrów Dolnośląskich we Wrocławiu, w 1951-54 Teatrów Dramatycznych w Krakowie, w sezonie 1954/55 Teatru im. Słowackiego, a w 1955-60 należał do zespołu Starego Teatru. Współpracował z teatrem Cricot II. W latach 1960-63 był w Teatrze Ziemi Krakowskiej im. Solskiego w Tarnowie. W 1963 wrócił do Krakowa i do końca życia występował w Starym Teatrze.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2019.01.22 02:24:46
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor