Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ALARM

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002
 • Barwny, Betacam SP, dżwięk: Dolby SR, 66 min

Nowością 27. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2002 roku był Konkurs Kina Niezależnego, do którego zakwalifikowano czternaście tytułów Pomysł zorganizowania takiego konkursu okazał się strzałem w dziesiątkę, offowi twórcy odnieśli spektakularny sukces. Niezależne filmy wzbudziły żywe zainteresowanie krytyków i widzów, niektóre z nich wprowadzono do normalnego rozpowszechniania.
"alaRm" został uhonorowany Grand Prix na festiwalu w Koszalinie w 2002 r. Pierwowzorem było przedstawienie teatralne "Skórzana kurtka" według sztuki niemieckiego dramaturga Helmuta Kraussera, które Gajewski wyreżyserował na małej scenie warszawskiego Teatru Dramatycznego.

Akcja rozgrywa się w ciągu jednej nocy. Film przedstawia kilka godzin z życia dwojga młodych ludzi. On aranżuje przedstawienie w swoim domu. Ona ma być jedynym widzem. Ale niespodziewanie wszystko wymyka się spod kontroli. Z pozoru niewinny żart zamienia się w dramat, rozgrywający się w czterech ścianach mieszkania bohaterów. Stopniowo przybywa mimowolnych świadków dramatu. Najpierw puka do drzwi sąsiad zwabiony uporczywym hałasem. Niebawem pojawia się zaalarmowana policja. Negocjator próbuje pertraktować poprzez zaryglowane drzwi. Na próżno. Wydarzenia przybierają coraz bardziej dramatyczny obrót. Mężczyzna za zamkniętymi drzwiami zdaje sobie sprawę, że prowadzi niebezpieczną grę, ale nie potrafi się już wycofać i brnie coraz dalej. Z determinacją kreuje wymyśloną przez siebie postać. Wciela się w człowieka zupełnie obcego swej naturze - bezwzględnego, psychopatycznego opętanego żądzą władzy i sensacji. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
LEDERFRESSE
Dramat
AutorHelmut Krausser

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2002
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Grand Prix "Wielki Jantar"
2022.05.21 07:42:23
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego