Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CHŁOP I BABA

ZŁOTO (seria 2; odcinek 5)

  • Odcinek serialu
  • Rok produkcji:
    2001
  • 22 min

Rodzina Mozyrków dostaje "wielką jak stodoła" paczkę od wuja z Ameryki. Jadźkę Pętosiową zżera zazdrość tylko jej mąż, sołtys wydaje się dziwnie spokojny. Radość Mozyrków trwa bardzo krótko, po odebraniu listu z Ameryki przestają się cieszyć, że wuj uczynił ich swoimi spadkobiercami. Wkrótce okazuje się, że Pętoś uknół zawiłą i podstępną intrygę by pognębić, a potem zaskarbić sobie sympatię nieprzejednanego wroga, Mariana Mozyrko. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

JA, SOŁTYS (seria 2; odcinek 6)

  • Odcinek serialu
  • Rok produkcji:
    2001
  • 24 min

Stanisław Pętoś idzie z duchem czasów. Doceniając znaczenie marketingu wypożycza od organisty kamerę wideo. Zamierza nagrać autoreklamę i za pośrednictwem telewizora znaleźć się w domu każdego jaźwiniaka. Teraz sprawdza z żoną działanie urządzenia. Tymczasem profesor Roberto zwołuje zebranie, na którym podejmuje bardzo ważny jego zdaniem temat autokreacji. Przepytuje jaźwińskich chłopów, jak wygląda ich dzień i otrzymuje bardzo zaskakujące odpowiedzi. Sołtys Pętoś starannie planuje "kampanię reklamową". W jego domu trwają przygotowania do wizyty "wysokiej rangi dostojnika". [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.10.24 00:44:41
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman