Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JULIA WRACA DO DOMU

 • Tytuł alternatywny: JULIE WALKING HOME
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Kanada, Niemcy (1989- )
 • Rok produkcji:
  2002
 • Barwny, 113 min

  Okres zdjęciowy w Polsce: październik 2001.
  Lokacje: Jelenia Góra, Wałbrzych (ulice: Kopernika i Beethovena), Warszawa, Kanada.

Julia to córka polskich emigrantów. Henry - jej mąż - jest żydowskim profesorem, wykładowcą na uniwersytecie w kanadyjskim miasteczku. Ich dzieci - bliźniaki, Nicolas i Nicole, mają 10 lat. Stanowią bardzo szczęśliwą rodzinę, aż do dnia, kiedy Julia, wróciwszy wcześniej z wakacji, zastaje męża w łóżku z inną kobietą. Henry błaga żonę o wybaczenie - dla niego to była tylko nic nie znacząca przygoda jednej nocy. Dla Julii to koniec, kategorycznie żąda rozwodu. Dramatyczną sytuację komplikuje choroba ich synka, Nicolasa. Lekarze stwierdzają raka, ale nie umieją pomóc chłopcu. Każdy członek rodziny zmaga się z tragedią na swój sposób. Henry, jako uczony, godzi się z losem, Nicole próbuje magii, ojciec Julii szuka ucieczki w religii i chce ochrzcić chłopca. Julia odmawia przyjęcia do wiadomości, że jej syn umrze. Kiedy narzeczona ojca opowiada o rosyjskim uzdrowicielu, który właśnie przebywa w Polsce, Julia, wbrew woli Henry'ego, zabiera do niego syna. Alexis podróżuje z miasta do miasta a w ślad za nim tysiące zdesperowanych, chorych ludzi. Julia z Nicolasem dołączają do nich, chłopiec czuje się coraz lepiej. Alexis, dotąd całkowicie oddany swemu powołaniu, dostrzega w Julii kobietę i po raz pierwszy w życiu zakochuje się. Julia, pełna podziwu i wdzięczności, odwzajemnia to uczucie. Gdy Nicolas odzyskuje zdrowie, Julia wraca do Kanady, gdzie szczęśliwy, lecz zdumiony Henry nie może pojąć cudownego ozdrowienia syna. Zaczyna podejrzewać, że Julia zamierza zaufać i całkowicie oddać się Alexisowi. Alexis przebywa w Indiach, ale nie potrafi zapomnieć o Julii. Jedzie do Kanady i spędzają razem cudowny tydzień, podczas gdy Henry z dziećmi są na wakacjach. Julia uczy Alexisa miłości, sexu i radości, sama zaś zachodzi w ciążę i odnajduje utraconą równowagę. Tymczasem przychodzą złe wieści - nawrót choroby Nicolasa. Tym razem Alexis nie potrafi mu pomóc, jak gdyby wraz z odnalezieniem miłości, utracił swój dar uzdrawiania. Odchodzi a Julia wraz z mężem i córką zostają przy umierającym Nicolasie. Wbrew wszystkiemu odnajdują się znowu i mimo, że ich syn umiera rodzina ocaleje.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2004
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: reżyseria; za rok 2003
 • 2004
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: zdjęcia; za rok 2003
2023.01.18 02:16:50
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.