Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DAS LETZTE VERSTECK

 • Tytuł polski: OSTATNIA KRYJÓWKA
 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska, Niemcy
 • Rok produkcji:
  2002
 • Język:
  niemiecki
 • Barwny, 90 min

  Okres zdjęciowy: wrzesień - październik 2001.
  Lokacje: Lublin, okolice Warszawy, Nadrenia.

Polska jesienią 1942 roku. Dwie siostry uciekają z getta. Uważają, że jedyną szansą na uniknięcie zagłady jest zgłoszenie się w charakterze pracowników przymusowych w samej jaskini lwa - w Niemczech. Początkowo używają imion Katarzyna i Elżbieta, później jednak, by lepiej zamaskować się, przyjmują inną tożsamość i zmieniają nazwiska. Uciekając, przemierzają drogę od punktu zbiórki pracowników przymusowych przez obóz pracy przy fabryce maszyn w niemieckim Zagłębiu Ruhry, by w końcu trafić - po wielu przystankach po drodze - do winnicy w dolinie Renu i na pływającą po rzece łódź, która dowiezie ich aż do szwajcarskiej granicy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.09.18 00:55:55
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor