Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WIR

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1983
 • Premiera:
  1985. 01. 05
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Barwny, 2093 m, 76 min

Dorastający Tomek jest coraz bardziej zafascynowany swoją piękną, samotnie go wychowującą matką. Anna stara się utrzymać rodzinę i wytworny dom z udzielania lekcji muzyki. Razem z nimi żyje Róża, samotna i bezdzietna przyjaciółka Anny. Tomek musi ostatni rok nauki spędzić w szkole z internatem. Edukację Tomka przerywa wiadomość o śmierci matki. W domu zastaje on nowo narodzone dziecko. Mimo braku środków postanawia zająć się wychowaniem przyrodniego brata. Odkrywa jeszcze jedną bolesną tajemnicę - on też jest nieślubnym dzieckiem... Zjawia się mężczyzna - ojciec chłopczyka. W nocy poprzedzającej dzień oddania Piotrusia wybucha pożar. Tomek z Różą i małym bratem czekają, aż żywioł ich ogarnie... Okazuje się, że wszystkie wydarzenia od rozmowy o konieczności wyjazdu do szkoły były tylko złym snem. Ale rano, podczas śniadania, matka informuje go o wyjeździe do szkoły z internatem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
W MILCZENIU
Opowiadanie
AutorLuigi Pirandello
Pierwowzór
WIR
Opowiadanie
AutorLuigi Pirandello

Nagrody
schowaj

 • 1984
  Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda za zdjęcia
 • 1984
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Dziennikarzy
  nagroda im. Wojciecha Wiszniewskiego; dla najciekawiej zapowiadającej się indywidualności twórczej
2023.01.18 01:38:18
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman