Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POGODA NA JUTRO

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Premiera:
  2003. 10. 03
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny (negatyw: Fuji), dźwięk: Dolby Digital, 94 min

  Okres zdjęciowy: 11-29 marca, 29 kwietnia - 16 maja 2003.
  Lokacje: Kraków (klasztor Dominikanów), Warszawa (Centrum Konferencyjno - Wystawiennicze EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14).

Józef Kozioł od kilkunastu lat przebywa za murami klasztoru. Niegdyś nauczyciel wychowania fizycznego, później działacz "Solidarności" internowany w stanie wojennym schronił się tam, kiedy jako kierowca szpitalnej karetki pogotowia uczestniczył w kraksie, którą spowodował pijany działacz partyjny. Kiedy otrzymuje propozycję wyjścia za mury klasztorne, zostaje rozpoznany przez... żonę i dorosłego syna. Dla Kozioła nie ma już miejsca w klasztorze, czy znajdzie za murami? Rodzina - żona i troje dzieci - wita go cierpko. Ona pozostaje w nieformalnym związku z zamożnym przedsiębiorcą, Marcin jest zręcznym prawnikiem, który pojawienie się ojca wita jako okazję do sięgnięcia po należącą przed wojną do rodziny kamienicę, kilkunastoletnia Kinga, która ojca nie pamięta, jawnie go lekceważy, jedynie starsza córka Ola okazuje mu życzliwość. Konkubent żony wskazuje mu miejsce w garażu - do czasu ustabilizowania się jego sytuacji.
Syn - asystent rzutkiego polityka, ubiegającego się o miejsce w parlamencie - załatwia mu pracę kierowcy u swego szefa. Od tej pory Józef będzie jeździł po kraju, obserwując opartą na kłamstwie i pozorach grę wyborczą. Jednocześnie poznawać będzie swego syna, który traktuje politykę jako poręczny klucz do intratnych stanowisk, dających możliwość dokonania wielomilionowych przekrętów. Jeszcze bardziej zdumiewa Józefa spotkanie z Olą. Dziewczyna jest gwiazdą reality show: mieszka w szklanym domu w studiu telewizyjnym, pozwalając, by kamery śledziły ją nawet podczas najbardziej intymnych czynności. Kulminacją ma być miłosna noc z wybranym spośród grona tysięcy chętnych kandydatów.
Szokiem jest także odkrycie prawdy o młodszej córce. Manifestująca swą niezależność dziewczyna żyje w świecie internetu, a nawiązywane przez nią znajomości są skwapliwie wykorzystywane przez cynicznego dealera narkotyków. Kiedy Józef próbuje wezwać córkę do opamiętania, będąca pod wpływem narkotyku dziewczyna wpada pod samochód. Kozioł odwozi córkę do szpitala, gdzie kiedyś pracował.
Kiedy powiadomiona przez Józefa policja dokonuje przeszukania w willi, gdzie mieszka Kinga z matką, konkubent jego żony nie kryje zdenerwowania. Perspektywą utraty wygodnego życia doprowadza Koziołową do stanu przedzawałowego. Mąż zawozi ją do szpitala, gdzie już leży jego córka.
Pijany kandydat na posła każe się zawieść na erotyczny show Oli, Józef oponuje, dochodzi do awantury, interweniuje policja, a polityk trafia do izby wytrzeźwień. Jego kariera jest skończona, podobnie zresztą jak kariera Marcina. Kiedy rankiem Józef pakuje swój skromny dobytek, odnajduje go syn, nie szczędząc wymówek. Awanturę przerywa kradzież jego auta. kupionego a conto przyszłych zysków. Ponieważ kluczyki były w stacyjce, chłopak na oczach przerażonego ojca dokonuje samookalecznia. Józef wiezie go do szpitala, sam natomiast udaje się na finał show Oli. Na chwilę przed miłosnym zbliżeniem rozbija szklaną klatkę. Skatowany przez ochronę wraz z pokaleczoną córką ląduje w szpitalu, gdzie już znajduje się reszta rodziny...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2004
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: dźwięk; za rok 2003
 • 2004
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: montaż; za rok 2003
 • 2004
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: główna rola męska; za rok 2003
 • 2004
  Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia")-"Jańcio Wodnik" za najlepszą rolę męską
 • 2004
  Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich)-Nagroda "Hollywood Eagle Award"
 • 2004
  Wiesbaden (Festiwal Filmów z Europy Środkowej i Wschodniej "goEast")-Nagroda FIPRESCI
 • 2004
  Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych)-Srebrny Granat
 • 2004
  Denver (MFF)-Nagroda Publiczności
 • 2004
  Bitola (MF Operatorów Filmowych "Manaki Brothers")-Nagroda Publiczności
 • 2004
  Wrocław (Multimedia Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End")
  nagroda publiczności
 • 2004
  Antwerpia (MFF)-nagroda za najlepszą reżyserię
 • 2005
  Rosja (MFF "Złoty Rycerz")-Grand Prix
  festiwal odbył się w Czelabińsku
 • 2005
  Rosja (MFF "Złoty Rycerz")-nagroda za muzykę
  festiwal odbył się w Czelabińsku
2023.01.18 02:17:27
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.