Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POWIEDZ TO, GABI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Premiera:
  2003. 06. 13
 • Barwny, 82 min

  Okres zdjęciowy: lipiec 2002.
  Lokacje: Warszawa (m.in. korty "Warszawianki", dworzec Warszawa Wschodnia, dworzec Warszawa Centralna, siedziba "Gazety Wyborczej").

Film opowiada historię "niemożliwej" miłości dwojga osób, których, wydaje się, nic nie może łączyć.
Dziewczyna, Gabi, ma szesnaście lat, urodę i wdzięk, ale za razem pewność siebie i ulicę wymalowaną na twarzy; pochodzi z biednej rodziny na Pradze; życie nauczyło ją bezczelności, kłamstwa i oszukiwania bez żadnych skrupułów. A jednak jest w Gabi jakaś szczerość, która kojarzy nam się z niewinnością.
Poznajemy ją w szczególnym momencie życia, kiedy nie jest już dzieckiem a jeszcze nie stała się kobietą. W filmie pokazujemy przyspieszony (bo trwający tylko jedną dobę) proces przemiany nieodpowiedzialnego, zbuntowanego dziecka w dziewczynę zdolną do refleksji i miłości.
Mężczyzna, Borys, ma trzydzieści parę lat, jest dziennikarzem pracującym w miejscowym dzienniku. Borys cierpi na bezsenność spowodowaną ciągłym zaganianiem, kłopotami finansowymi i rodzinnymi; jest niezdolny do refleksji nad swoim życiem, o którego urokach dawno zapomniał. Borys mieszka na strychu, który wynajął od ojca Gabi. Gabi, korzystając z klucza ojca, od paru lat "odwiedza" Borysa w czasie jego nieobecności, a także podgląda go przez dziurę w ścianie. Gabi podkochuje się w Borysie, stara się wniknąć w jego życie bez jego wiedzy: czyta jego książki, słucha płyt, buszuje po jego komputerze i mimo woli nabiera ogłady. Któregoś razu Borys przyłapuje ją kiedy wraca niespodziewanie na swój strych. To spotkanie staje się dla Gabi wyjątkową szansą na nawiązanie bliższego kontaktu z Borysem, który dotąd znał ją tylko z widzenia.

Film opowiada dwie wersje wydarzeń: jedną, kiedy Gabi i Borys nie umieją skorzystać z szansy jaką niesie to spotkanie (co doprowadza do śmierci Borysa) i drugą wersję, kiedy to Gabi składa Bogu obietnicę, że przestanie kłamać i dotrzymuje tej obietnicy, dzięki czemu udaje się jej uratować życie Borysowi i doprowadzić do ich zbliżenia.
Fabuła ma doprowadzić widza do konkluzji, że posiadamy wpływ na własne życie i możemy zmienić swoje przeznaczenie, jeżeli dokonamy świadomego wyboru i będziemy w tym konsekwentni.
Film jest współczesną bajką o akcentach komediowych, dramatycznych i metafizycznych. Mówi o tym jacy moglibyśmy być, gdybyśmy słuchali głosu serca. Żeby tej bajce nie zabrakło wiarygodności, chciałbym zrealizować ją przy pomocy lekkiej, cyfrowej kamery, co pomoże mi zbliżyć się do bohaterów i oddać klimat życia współczesnej Warszawy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

POWIEDZ TO, GABI w internecie

2022.06.09 00:13:12
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski