Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ANTYCHRYST

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002
 • Barwny (negatyw: Kodak), 27 min

Czterej nastoletni chłopcy włóczą się bez celu po dzikich i zakazanych miejscach. Ich bezdyskusyjnym, charyzmatycznym wręcz przywódcą jest najstarszy z nich - Szafran. Bezwzględnie podporządkowuje sobie pozostałych i zmusza ich do coraz bardziej wyszukanych i niebezpiecznych "zabaw". Chłopcy wykonują jego polecenia, choć niektóre z proponowanych "zajęć" budzą w nich wewnętrzne sprzeciwy. Biegną więc boso przez ściernisko, próbują wjeżdżać na rowerach na niemal pionową ścianę skalnego wyrobiska, jedzą żywe ryby, mimo że to budzi ich wstręt. Fakt, że Szafran wychodzi cało ze wszystkich sprowokowanych przez siebie opresji, wzmacnia jego pozycję "demona - Antychrysta", którą tak pracowicie w swoim otoczeniu budował, ale i prowokuje go do eksperymentów jeszcze bardziej ryzykownych. Szafran każe więc kolegom zakopać się w ziemi, twierdząc, że dzięki demonicznej, tkwiącej w nim sile zdoła sam się ze swojego "grobu" wydostać. Kiedy mu się to nie udaje, pozostali chłopcy kamienują go... [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2002
  Turyn (FF)-Specjalne Wyróżnienie
 • 2002
  Bilbao (FF)-Grand Prix
 • 2003
  Nicea (Festiwal Krótkiego Metrażu)-Nagroda Studencka
 • 2003
  Walencja (Cinema Jove)-nagroda "La Luna de Valencia de Plata"
 • 2003
  Stuttgart - Ludwigsburg (European Short Film)-Nagroda za zdjęcia
2017.10.03 01:07:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl