Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZRÓBMY SOBIE WNUKA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Premiera:
  2003. 10. 10
 • Gatunek:
  Komedia
 • Barwny (negatyw: Kodak Vision), dźwięk: Dolby Digital, 83 min

  Okres zdjęciowy: 24 września - 26 października 2002.
  Lokacje: Warszawa, Borków pod Warszawą.

Maniek Kosela posiada 2 morgi ziemi w samym centrum Warszawy. Mimo, że za swoje gospodarstwo mógłby bez trudu dostać kilka milionów dolarów, Maniek całkowicie odrzuca taką ewentualność wierząc, że jego dorosłe już dzieci (Zosia - specjalista PR i ginekolog Janek), kiedyś nareszcie dadzą mu upragnione wnuki i wraz z nim poprowadzą wspólnie dochodowe gospodarstwo ogrodnicze. Niestety, Zosia i Janek mają wobec ojcowizny całkiem inne plany, szczególnie, że żyjąc ponad stan porobili spore długi, które właśnie chce wykupić - rękami swego prawnika Gustawa Mytnika - tajemniczy milioner Arystoteles Papas, właściciel stacji benzynowej sąsiadującej z gospodarstwem Koseli. W zamian likwidację długów dzieci mają zmusić ojca do sprzedaży ziemi.
Maniek sprowadza ze wsi swoją siostrzenicę, pechową Krysię, po uszy zakochaną w Janku. Niedługo okazuje się, że Krysia jest w ciąży. Szczęśliwy Maniek postanawia wychować dziecko Krysi jak własnego wnuka i zapisać mu swoje gospodarstwo. Od tego pomysłu odwieść go mogą jedynie małżeństwa własnych dzieci. Chcąc nie chcąc Zosia i Janek muszą w szybkim tempie znaleźć sobie małżonków. Przychodzi im to bez większego problemu: Zosia wychodzi za mąż za Mytnika (wcześniej podpisuje intercyzę zapewniającą szybki rozwód), a Janek żeni się z Krysią, która - jak się okazało - udawała ciążę licząc na przychylność wuja. Maniek wyprawia dzieciom huczne wesele. W trakcie nocy poślubnej podgląda i podsłuchuje obie młode pary i dowiaduje się o ich planach rozwodowych. Oburzony postanawia do tego nie dopuścić. Tymczasem noc poślubna wiele zmieniła w związkach młodych Koselów: Janek w osobie Krysi wreszcie znalazł upragnioną dziewicę, a Mytnik tak rozpalił namiętność Zośki, że ta nie myśli już zupełnie o rozwodzie. Jednak Maniek postanawia przeprowadzić swój plan do końca: przedstawia dzieciom dokumenty świadczące o tym, że gospodarstwo jest bardzo zadłużone i nie przedstawia większej wartości. Wtedy cała rodzina postanawia wspólnie prowadzić interesy, aby wyciągnąć się z długów, spłacić Papasa i dostatnio i szczęśliwie żyć wspólnie na ojcowiźnie. Pozostaje tylko jeden problem: czy Arystoteles Papas zgodzi się na prolongatę spłat. Na szczęście tajemniczy milioner zgadza się bez większych problemów. Przy okazji dowiedujemy się, że Papas to pseudonim... Mańka Koseli.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
DWIE MORGI UTRAPIENIA
Dramat
AutorMarek Rębacz

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2004
  Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych)-Złoty Granat
 • 2006
  Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych)-Brązowy Sierp, III Nagroda w konkursie na najlepsze komedie dziesięciolecia
2023.01.18 02:18:54
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman