Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZERWONE I ZŁOTE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1969
 • Premiera:
  1969. 09. 19
 • Gatunek:
  Komedia
 • Czarno-biały, 2600 m, 94 min

  Okres zdjęciowy: październik 1968.
  Lokacje: Zduny koło Krotoszyna, okolice Wrocławia, Siechnice.

Liryczna opowieść o miłości dwojga ludzi w jesieni życia, przepleciona zabawnymi epizodami z życia prowincjonalnego miasteczka. Do małego miasteczka przybywa człowiek podający się za Ignaca, zaginionego przed pięćdziesięciu laty męża pani Barbary. Przyjmie go ona i uzna za swego. Powoli zyskuje on sympatię mieszkańców miasteczka. Tylko proboszcz patrzy na ten związek niechętnie, a sierżant MO podejrzliwie. Mężczyzna okaże się przyjacielem nieżyjącego już Ignaca.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1970
  Łagów (Lubuskie Lato Filmowe)-Nagroda za muzykę
 • 1970
  Łagów (Lubuskie Lato Filmowe)-Nagroda za drugoplanową rolę męską
 • 1971
  Valladolid (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda Związku Hiszpańskich Pisarzy Filmowych
2023.01.18 01:38:43
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency