Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

W PUSTYNI I W PUSZCZY

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2001
 • Premiera:
  2002. 11. 10
 • Barwny, 3 odcinki. Odcinek 1 - 44 min , odcinek 2 - 45 min , odcinek 3 - 44 min

  Premierowa emisja serialu miała miejsce w kodowanej telewizji HBO.

Odcinek 1: Staś i Nel czekają na Boże Narodzenie. Oboje dostają wspaniałe prezenty. Staś znajduje pod choinką strzelbę. Niedługo potem dzieci zostają porwane przez przebiegłego służącego, Chamisa. Trafiają w ręce okrutnego Mahdiego. Przywódca muzułmanów chce zmusić dzieci do zmiany religii. Staś jednak odmawia, broniąc swojej wiary i przekonań. Jedyną osobą, która okazuje życzliwość dzieciom, jest Grek Kaliopulli. Jednak nawet on nie może im pomóc. Sytuację komplikuje choroba Nel. Dziewczynka nabawiła się jej , wędrując przez pustynię.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
W PUSTYNI I W PUSZCZY
Powieść
AutorHenryk Sienkiewicz

Patrz także:
schowaj

2022.09.18 00:56:59
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego