Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DOSTOEVSKY'S TRAVELS

 • Tytuł polski: PODRÓŻE DOSTOJEWSKIEGO
 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Wielka Brytania
 • Rok produkcji:
  1991
 • Język:
  angielski
 • Barwny, 52 min

Październik 1990 roku. Prawnuk Fiodora Dostojewskiego, Dimitri, skromny petersburski tramwajarz, wybiera się w swoją pierwszą podróż na Zachód. Podąża trasą słynnego przodka, który pokonał ją w roku 1860. Spotyka się z wielbicielami jego twórczości, przyjmuje dowody uznania, jednak jego myśli krążą wokół wymarzonego mercedesa, którego zamierza kupić po okazyjnej cenie. Nie będzie to proste nawet używane auto pozostaje zdecydowanie poza finansowymi możliwościami przeciętnego obywatela ZSRR. By zdobyć niezbędne środki, Dimitri nie cofnie się przed niczym odwiedzi arystokratyczne bale, weźmie udział w intelektualnych dyskusjach, przypomni sobie, że kiedyś był uzdolniony plastycznie. W tle Europa roku 90. z gorączką wolności i nadziei na lepszy świat po upadku sowieckiego imperium. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 06:48:12
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego