Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TRZY STOPY NAD ZIEMIĄ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1984
 • Premiera:
  1986. 10. 03
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny (negatyw: ORWO Color.), 2375 m, 83 min
  Film jest pracą dyplomową Jana Kidawy-Błońskiego w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Koniec lat siedemdziesiątych. Student politechniki, Nowaczek, nie otrzyma już po raz trzeci urlopu dziekańskiego. Podejmuje pracę w kopalni, mieszka w hotelu robotniczym z Gieniem, hodującym krzak cytryny w doniczce i żywiącym nadzieję, że opanuje sztukę lewitacji. Podziw mieszkańców hotelu budzi przesłane Nowaczkowi przez Mariolę zdjęcie i nagrane na taśmie intymne wyznanie miłosne. Nowaczek zasypia w sztolni, a zbudziwszy się spostrzega i gasi ogień wydobywający się z uszkodzonej instalacji. Z niespodziewaną wizytą zjawia się Mariola. Kiedy jednak w czasie intymnego zbliżenia słyszy z hotelowego głośnika nagrane na taśmie swoje słowa, wzburzona opuszcza Nowaczka. Po awanturze między brygadzistą Ewaldem a Gieniem Nowaczek po raz pierwszy widzi, jak kolega unosi się w powietrzu . . . W kopalni następuje katastrofa. Nowaczek bierze udział w akcji ratunkowej, podczas której ulega kontuzji. Po wyjściu ze szpitala postanawia odejść z kopalni. W koszarach, podczas lustracji sal przez dowódcę, kiedy wszyscy stają na baczność w szeregu, Nowaczek zawisa w powietrzu . . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1985
  Łagów (Lubuskie Lato Filmowe)-Złote Grono
  za debiutancji film wyróżniający się oryginalnością środków wyrazu i nowym spojrzeniem na temat robotniczy
 • 1985
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda ZSMP
  nagroda ZW ZSMP w Słupsku dla najlepszego filmu w słupskiej edycji Koszalińskich Spotkań Filmowych
 • 1986
  Nagroda Artystyczna Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego
  II stopnia
 • 1986
  Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową-w dziedzinie filmu fabularnego
  za rok 1985; nazwa nagrody: Nagroda Kinematografii za najwybitniejsze osiągnięcia programowe w dziedzinie filmu
 • 1986
  Gdańsk (Młode Kino Polskie)-nagroda w kategorii filmów fabularnych
  II nagroda
2022.08.17 00:14:27
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor