Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIKI

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Premiera:
  2004. 02. 22
 • Gatunek:
  Komedia, Film sensacyjny
 • Barwny, 10 odcinków x ok. 40 min

Dziki (Krzysztof Gosztyła) to 40-letni mężczyzna po przejściach. Porzucił miasto na rzecz spokojnego życia w lesie. Pośrodku puszczy wybudował przytulną chatkę. Czas spędza na konstruowaniu miniaturek żaglowców w butelkach i tropieniu kłusowników. Krąg jego znajomych ogranicza się do komendanta policji (Grzegorz Warchoł) oraz właścicielki leśnego baru, Magdy (Agnieszka Włodarczyk). Nieopodal schronienia Dzikiego mieści się pałac, w którym mieszka znany gangster Ptasior (Bogusław Linda). Jego powiązania ze światem wielkiej polityki stały się przedmiotem śledztwa prowadzonego przez młodą dziennikarkę Anię (Katarzyna Łoska)...Do posiadłości przestępcy przyjeżdża jego prawnik - Zicher (Dariusz Kordek). Wcześniej ukradł on szefowi ogromne pieniądze, za co zapłacił już obciętym palcem. Okrutny bandyta nie zamierza na tym poprzestać.
Odcinek 2: Dziennikarka Ania, kontynuując dziennikarskie śledztwo, z ukrycia obserwuje siedzibę Ptasiora. Na miejscu spotyka funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którzy również interesują się powiązaniami politycznymi gangstera. Zastraszony Zicher zgadza się oddać szefowi pieniądze. Zaliczką ma być jego własna żona, Kasia. Tymczasem impreza z okazji polowania przenosi się do puszczy. Jeden z gości, generał Bolo, postanawia zaimponować swojej asystentce i zabrać ją na wycieczkę transporterem opancerzonym. W jej trakcie spotykają głodną niedźwiedzicę. Kasia ucieka z sypialni Ptasiora. Po długiej wędrówce przez bagna trafia do położonej na odludziu chaty Dzikiego.
Odcinek 3:Kasia (Anna Wendzikowska) budzi się w chatce Dzikiego. Dziewczyna powoli dochodzi do siebie. Jest zaskoczona stylem życia tajemniczego gospodarza. Tymczasem z wizytą zjawia się Magda (Agnieszka Włodarczyk), która nie potrafi ukryć zazdrości. Ptasior (Bogusław Linda) zleca swoim ochroniarzom znalezienie Kasi. Grupa osiłków rusza na poszukiwanie dziewczyny. Komendant organizuje pospolite ruszenie w obronie swego przyjaciela. Magda zastanawia się, jak postąpić ze swoją konkurentką. Gangsterzy docierają na polanę, gdzie znajduje się schronienie Dzikiego. Rozpoczyna się oblężenie.
Odcinek 4:Kasia (Anna Wendzikowska) wybiera się z Dzikim (Krzysztof Gosztyła) do dyskoteki. Należy ona do człowieka związanego z Ptasiorem (Bogusław Linda). Komendant boi się o życie swojego przyjaciela. Wie, że bandyci łatwo się nie poddadzą. Tymczasem Ptasior szykuje się do ostatecznej rozgrywki z Dzikim. Postanawia użyć transportera opancerzonego. Reporterka Ania wraz z agentami Urzędu Bezpieczeństwa Wewnętrznego nadal obserwuje siedzibę gangstera.
Odcinek 5: Kasia znajduje teczkę Zichera. Przegląda jej zawartość. Na polanę Dzikiego wjeżdża transporter opancerzony. Kieruje nim Ptasior. Otacza go banda osiłków. Sytuacja Dzikiego wydaje się być beznadziejna. Gangster i jego ludzie ostrzeliwują chatkę. Na pomoc osaczonemu przybywa Komendant wraz ze swoim posterunkowym. Dziki wraz z dziewczyną uciekają na traktorze. Zaczyna się pościg. Gangsterowi udaje się odbić Kasię. Bandyci kierują się nieświadomie w stronę zdradliwych bagien.
Odcinek 6: Magda jest załamana rozstaniem z Dzikim. Udaje się po radę do wróżki. Ta przepowiada jej nadejście kolejnej wielkiej miłości. Tymczasem Kasia przekazuje Komendantowi teczkę Zichera, pełną materiałów obciążających Ptasiora. Gangster postanawia ostatecznie rozprawić się ze swoim przeciwnikiem. W tym celu wynajmuje płatnego mordercę, Bośniaka. Niszczy on wraz ze Szwarcem chatę samotnika, a następnie uprowadza Kasię.
Odcinek 7: Kasia znów znajduje się pod władzą okrutnego Ptasiora. Gangster przykuwa ją kajdankami do łóżka i rozpoczyna zabawę. Jest pewien, że odniósł ostateczny tryumf. Tymczasem całą sytuację obserwuje z daleka reporterka Ania w towarzystwie agentów. Dziennikarka nagrywa wszystko na kamerę. Zdesperowany Dziki wdziera się na teren posiadłości, zamierzając uwolnić Kasię. Policjanci postanawiają mu pomóc. Cała akcja kończy się sukcesem. Bandyta zostaje aresztowany. Basior ogląda w telewizji reportaż z zatrzymania Ptasiora. Zastanawia się, czy podwładny będzie wobec niego lojalny. Tymczasem Magda, zakochana w Szwarcu, postanawia urządzić przyjęcie.
Odcinek 8: Basior odwiedza Ptasiora w więzieniu. Chce sprawdzić, czy może liczyć na jego wierność. Ptasior zapewnia go o swojej lojalności. Gangster jednak postanawia go zlikwidować. Tymczasem Kasia dowiaduje się, że jej przyjaciółka Karolina startuje w prestiżowym konkursie dla młodych modelek. Eliminacje mają odbyć się w willi Ptasiora. Okazuje się, że za całym przedsięwzięciem stoi Basior, a konkurs jest przykrywką dla handlu dziewczynami. Mają one trafić do zachodnich domów publicznych. Kasia, próbując ochronić koleżankę, sama wplątuje się w tarapaty. Musi wystąpić na castingu. Na szczęście, wśród zgromadzonej publiczności jest Dziki, który znów przychodzi jej z pomocą.
Odcinek 9: Magda urządza przyjęcie dla wszystkich przyjaciół. Dziki i Kasia rozmawiają na uboczu. Nagle rozlegają się strzały. Dziki jest poważnie ranny. Na szczęście nóż ukryty w kieszeni odbił kulę. Niedoszłym mordercę jest Bośniak, który, przekonany o powodzeniu akcji, dzwoni do Basiora. Następnie porywa Kasię. Policjant, Dziki i Szwarc wyruszają na jej poszukiwania. Tymczasem Basior czeka na swoich przyjaciół, gangsterów z Rosji.
Odcinek 10: Kasia nadal jest więziona przez Bośniaka. Podejmuje próby ucieczki, jednak są one bezskuteczne. Dziki i Szwarc wybierają się do klubu Basiora. Chcą zdobyć tam jakieś informacje dotyczące kryjówki Bośniaka. Basior dowiaduje się, że reporterka Ania kręci reportaż w jego dyskotece. Postanawia ją uwięzić. Zamyka dziewczynę na zapleczu. Sam wybiera się na lotnisko, gdzie zamierza dopilnować nielegalnej transakcji sprzedaży broni. Jego śladem ruszają Dziki i Szwarc.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

DZIKI w internecie

Patrz także:
schowaj

2022.05.21 07:57:47
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych