Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOTODRAMA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1971
 • Premiera:
  1971. 09. 17
 • Gatunek:
  Komedia
 • Czarno-biały, 2320 m, 81 min

  Lokacje: serpentyny w Jedlinie Zdroju, droga do Olszyńca, Wrocław (tor żużlowy na Stadionie Olimpijskim przy alei Ignacego Paderewskiego 35), stacja paliw przy węźle autostradowym Bielany Wrocławskie.

  W scenie balu mistrzów sportu pojawiają się na ekranie także popularni ówcześnie sportowcy, m.in: Ryszard Szurkowski, Waldemar Baszanowski, Zbigniew Pietrzykowski, Janusz Sidło, bracia Artur i Zbigniew Olechowie, Barbara Sobotta, kolarz Janusz Kierzkowski, rajdowiec Robert Mucha.

Scenariusz rozgrywającej się w środowisku sportowym komedii napisał Tomasz Domaniewski, popularny felietonista "Expressu Wieczornego", zawodnik crossowy i działacz sportowy. W realizacji efektownych sekwencji zawodów żużlowych i motocrossowych pomocy udzieliły wrocławskie kluby sportowe "Śląsk" i "Sparta". Udostępniły ekipie swoje tory, zawodnicy klubowi dublowali Jacka Fedorowicza w scenach jazdy na motocyklu. Część zdjęć nakręcono podczas mistrzostw świata we Wrocławiu w 1970 roku oraz na trasie Międzynarodowego Rajdu Polskiego na Dolnym śląsku.
Urzędnik pocztowy Jacek w każdej wolnej chwili oddaje się swojej pasji - wędkarstwu. Gdy pewnego dnia łowi nad rzeką ryby, w pobliżu rozgrywają się zawody motocrossowe. Przedziwny zbieg okoliczności sprawia, że wsiada na motocykl i...wygrywa zawody. Natychmiast "kupuje" go klub motorowy, a Jacek zdobywa także serce ukochanej dziewczyny. Skromny urzędnik staje się bożyszczem kibiców, jako fenomenalny kierowca wygrywa kolejne zawody w kraju i za granicą, walczą o niego działacze sportowi i kobiety. Potężny koncern motocyklowy ucieka się nawet do porwania go. Jacek rezygnuje jednak z bogactw i zaszczytów i dzięki pomocy ukochanej Krysi ucieka. Sława rośnie, Jacek zbiera kolejne laury. Zgadza się wystartować w rajdzie automobilowym. Jako pilot ma mu towarzyszyć Krysia. Jednak zachowanie Jacka, który zdążył już zapomnieć o swojej nieśmiałości i subtelności, zraża narzeczoną, dziewczyna opuszcza go. Tymczasem nad tą samą rzeczką, nad którą zwykł był łowić ryby, zatrzymuje go patrol milicyjny. Okazuje się, że fenomenalny kierowca nie ma prawa jazdy. Zaskoczony Jacek przechodzi na drugą stronę szosy i...czar pryska. Zamiast samochodu ma znów tylko stary rower z motorkiem, wytarte porcięta, a w ręku wędkę. A z dala słychać odgłosy motocrossu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:05:02
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency