Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TRĄD

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1971
 • Premiera:
  1971. 12. 02
 • Gatunek:
  Film sensacyjny
 • Czarno-biały, 2260 m, 79 min

  Lokacje: Wrocław (Most Grunwaldzki, Dworzec Główny PKP, schronisko dla zwierząt przy ul. Skarbowców 52, ulice: Władysława Nehringa, Kleczkowska, Garbary, Norwida, Staromłyńska, Nowy Świat, Aleja Ludomira Różyckiego).

Sensacyjny dramat społeczny - historia tropienia przestępczej bandy - piętnujący przejawy chuligaństwa i bandytyzmu. Stanisław Czermień podejrzany jest o udział w zbiorowym gwałcie i zamordowanie ofiary. Ma jednak niezbite alibi. On sam podejrzewa, że chodzi o jego brata, Witka. Na własną rękę stara się do niego dotrzeć. Wpada na trop bandy trudniącej się podstępnym wprowadzaniem młodych dziewcząt starszym panom. Dowiaduje się, że Witek pełni rolę amanta, zwabia dziewczęta. Usiłuje go przekonać o konieczności zameldowania o wszystkim milicji, lecz Witek sprowadza na brata całą bandę. Czermień zostaje dotkliwie pobity.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1973
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Wyróżnienie
  za odważne podjęcie drażliwego problemu społecznego; nazwa festiwalu: I Międzynarodowe Spotkania Filmowe "Młodzież na ekranie"
 • 1973
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za rolę męską
  nazwa festiwalu: I Międzynarodowe Spotkania Filmowe "Młodzież na ekranie"
2023.01.18 01:39:33
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman