Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

THE ARYAN COUPLE

 • Tytuł polski: ARYJSKA PARA
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Wielka Brytania, USA
 • Rok produkcji:
  2004
 • Język:
  angielski
 • Barwny, 115 min

  Okres zdjęciowy w Polsce: 15 kwietnia - 6 czerwca 2004.
  Lokacje: Warszawa, Lublin, Kozłówka, Chabówka, Stalowa Wola (Huta Stali Jakościowych),

1944 rok, okupowane Węgry. Joseph Krauzenberg, żydowski potentat przemysłowy, właściciel ogromnego majątku zdeponowanego w szwajcarskich bankach, próbuje za wszelką cenę uchronić od śmierci siebie i swoją rodzinę. W tym celu podejmuje rozmowy z najwyżej postawionymi nazistami - Heinrichem Himmlerem i Adolfem Eichmannem, oferując im cały swój majątek w zamian za życie i wolność. W tle tych przerażających negocjacji rozgrywa się dramat pary służących zatrudnionych w domu Krauzenbergów, tytułowego aryjskiego małżeństwa - Ingrid i Hansa Vassmanów.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2005
  Beverly Hills (Beverly Hills Film Festival)-"Złota Palma"
2023.01.18 02:33:01
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.