Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OLYAN MINT OTTHON

 • Tytuł polski: JAK TO W DOMU
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Węgry
 • Rok produkcji:
  1978
 • Język:
  węgierski
 • Barwny, 108 min

Andras Novak po wielu latach wraca ze stypendium w USA, odszukuje swą dawną przyjaciółkę, mając nadzieję, że znów będą razem. Anna - chociaż w dalszym ciągu go kocha - nie chce się z nim ponownie wiązać, ma już ustabilizowane życie i nie chce tego utracić. Andras jedzie do rodzinnej wsi, powrót nie przy-nosi mu jednak ukojenia, widzi, że rodzina rozpada się - ojciec rozgląda się za innymi kobietami, matka szuka zapomnienia w alkoholu. U Andrasa odzywa się nostalgia za dzieciństwem; postanawia kupić psa, który byłby jego przyjacielem i towarzyszem. Wybiera sobie Bundiego, jednak jego właścicielka - mała Zsuzsi - nie chce go oddać za żadną cenę. Novak zawiera więc transakcję z matką Zsuzsi. Po powrocie do Budapesztu zgłasza się na uniwersytecie, gdzie przed wyjazdem wykładał. Okazuje się jednak, że nie ma tam już dla niego miejsca, ponieważ bezprawnie przedłużył swój pobyt w USA. Zsuzsi przyjeżdża autostopem do Budapesztu, by oddać Andrasowi pieniądze i zabrać psa z powrotem. Nadchodzi wieczór i Andras postanawia odwieźć dziewczynkę na wieś. Wracają, Andras podejmuje pracę przy żniwach. Spędza tam spokojne, pełne niezmąconego niczym szczęścia dni, jeździ z dziewczynką na wycieczki rowerowe i uczy ją pływać. Niespodziewanie zjawia się Anna, chce by Andras wrócił do niej. Gdy Zsuzsi mówi jej, że Andras chce ją zabrać do Budapesztu, Anna odjeżdża bez pożegnania. Zsuzsi i Andras wracają do Budapesztu. On pracuje nad książką o węgierskich emigrantach, a ona odrabia lekcje i prowadzi dom. Anna próbuje teraz za wszelką cenę odzyskać Andrasa, prosi by odesłał dziewczynkę na wieś, jednak na próżno. Podczas wizyty u Anny Zsuzsi jest zazdrosna o Petera, syna Anny, podświadomie wyczuwając, że to dziecko Andrasa. Zsuzsi pozostaje z Andrasem. Gdy Anna przychodzi do nich i dobija się do drzwi, nie reagują. Czują się teraz jak w domu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
   
 • Scenariusz
  Ildiko Korody
   
 • Zdjęcia
  Lajos Koltai
   
 • Muzyka
  Tamas Somlo
   
 • Obsada aktorska
  Zsuzsa Czinkóczi
  Zsuzsi
  Andras Novak
  Anna Karina
  Anna
  Ildiko Pecsi
  matka Zsuzsi
  Kornella Sallai
  matka Andrasa
  Ferenc Bencze
  ojciec Andrasa
2017.02.11 06:56:18
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency