Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MAŁO UPALNE LATO

  • Film fabularny
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny, 84 min
    Okres zdjęciowy: 27 kwietnia - 5 czerwca 2004.

Film składa się z czterech epizodów. Wszystkie historie łączy ze sobą postać wszędobylskiego Księdza - Dobrodzieja - który jest również narratorem filmu. Na początku widzimy jak dwie dzierlatki - Szatynka i Blondynka wyruszają na wieś aby opalać się na łonie natury w stroju Ewy... Zgorszony Wujek Blondynki bezskutecznie próbuje przywołać panny do porządku. Nie wiedzieć czemu demonstruje im gigantycznego pomidora - świetlaną pamiątkę po makrobiologii radzieckiej. Z tej demonstracji wynikają jednak dalsze kłopoty... Następnie obserwujemy jak młoda Pisarka zabiega u znanego Wydawcy literatury kobiecej o uznanie dla swojej powieści. Pisarka kocha wszystko co małe - losy rybek, żuczków i ślimaków są dla niej dużo ważniejsze niż skargi prawdziwego leśnego ducha... W kolejnym epizodzie widzimy jak na włości swoich przodków wraca zza morza Pan Hrabia. Jego przodkowie uciekli onegdaj przed komunistami aż do Afryki, nic więc dziwnego, że nasz Hrabia ma skórę czarną jak heban... W ostatnim epizodzie Wujek Blondynki nabywa od pokątnego Handlarza walizkową bombę jądrową. Wujek maszeruje z bombą na Warszawę... Czy coś powstrzyma szaleńca ?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 08:01:11
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski