Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PARK TYSIĄCA WESTCHNIEŃ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Barwny, 67 min
  Okres zdjęciowy: czerwiec - lipiec 2004.

Scenariusz filmu inspirowany jest sztuką Artura Schnitzlera "Reigen" ("Taneczny korowód") napisaną ponad sto lat temu. Akcja została przeniesiona do Warszawy roku 2004, jurność austro-węgierskich kochanków zastąpiły dobrze nam wszystkim znane: zmęczenie rutyną życia, histeria i zagubienie... Dziesięć scen składających się na film, to dziesięć dialogów między kochankami, każdy zazębia się o następny... Oto Malarka spotyka się na parkowej ławeczce z Policjantem - ten (na innej z kolei ławeczce) umawia się z Nimfomanką, która następnie ma schadzkę z Artystą Rzeźby... Wszyscy bohaterowie są sobą znudzeni, ich miłość weszła już dawno w fazę kryzysu...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Inspiracja
TANECZNY KOROWÓD
Dramat
AutorArtur Schnitzler

Nagrody
schowaj

 • 2004
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema")-"Brązowy Zamek"
  w kategorii Open
2017.02.11 07:04:27
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych