Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KREW Z NOSA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Czarno-biały + barwny, 89 min

"Słuchajcie chłopaki! Spada koleś z piętnastopiętrowego wieżowca i, przelatując koło każdego piętra, pociesza się: "jak na razie nie jest źle, jak na razie nie jest źle, jak na razie nie jest..." Zaraz, zaraz, to ile razy on tak powtarzał? Piętnaście, idioto! Tyle razy, ile pięter! A parter?" Choć to nader wyrafinowany i nie dla wszystkich zrozumiały dowcip, mogłoby być wesoło, gdyby nie nadmiar szczerości jednego z przyjaciół. Kiedy osiedlowi skinheadzi poprosili grzecznie Pabla, Sieję i Maria o wyjaśnienie okoliczności nagłego pojawienia się na murze wyjątkowo paskudnych paszkwili antyskinowskich, prostoduszny Mario wyznał całą prawdę. Dostał z byka. Już drugi dzień krew cieknie mu z nosa. A Pablo doznał bolesnej kontuzji ręki. Wiadomo, same nogi nie wystarczą. Bez sprawnych rąk nie należy zapuszczać się w dżunglę wrocławskiego blokowiska. Pablo ma czas na znalezienie nowego sposobu na życie. Może lepszego, gwarantującego sukcesy w innej niż bójki z łysymi dziedzinie? Chłopak postanawia nagrać własną autorską płytę hip-hopową. Ale owiany mroczną sławą Sauron Rzeźnik, właściciel miejscowego studia nagraniowego "Trzustka" i zarazem wokalista zespołu deathmetalowego ani myśli robić prezenty młodszemu koledze. Za sesję nagraniową trzeba słono płacić. Pablo nawet nie widział takich pieniędzy. Lecz już wie, że forsa leży na ulicy. Wystarczy się po nią schylić. Wystarczy zająć się handlem narkotykami...
Długometrażowy film Dominika Matwiejczyka, choć czarno-biały, nie naśladuje modnych obrazów z życia gangów z czarnych gett Ameryki. Także hip hopowy klimat "Krwi z nosa" nie schlebia gustom młodych odbiorców, lecz raczej ze zjawiskami kultury młodzieżowej polemizuje, a nawet je parodiuje, w sposób tyleż zabawny, co inteligentny. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2004
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za reżyserię
 • 2004
  Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest")-Grand Prix
 • 2004
  Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest")-pozaregulaminowa Nagroda Samorządu Studenckiego UMK
 • 2004
  Wrocław (Festiwal "Najnowsze Kino Polskie")-Nagroda Główna
  w kategorii długiego metrażu
 • 2005
  Festiwal Polskiego Kina Niezależnego (Telewizja Polska)-1 miejsce
 • 2005
  Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego)-Nagroda w kategorii: Najlepszy aktor
 • 2005
  Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego)-Nagroda w kategorii: Najlepsza reżyseria
 • 2005
  Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy film
 • 2005
  Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy scenariusz
2023.01.18 02:35:49
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.