Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FALE. WYJAZD

 • Film fabularny - krótkometrażowy
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2005
 • Premiera:
  2007. 01. 20
 • Barwny (negatyw: Kodak), 25 min

Polska, 1983 r. Trzydziestoletnia Ewa, ładna, zadbana blondynka, sama wychowuje sześcioletnią córkę Adę. Jej mąż pracuje za granicą, buduje statki. Ewa planuje wyjazd do męża. Od kiedy obie z córką dostały paszporty, po cichu wyprzedaje wszystkie rzeczy, nie zamierza wracać do kraju. Mała Ada już nie może się doczekać spotkania z ojcem. Ale przed tak ważną zmianą w ich życiu Ewa chce jeszcze załatwić jedną sprawę. Wybiera się do Gdańska na spotkanie z "wujkiem" Pawłem, jak nazywa go jej córka. Początkowo chce jechać sama, Ada ma zostać pod opieką sąsiadki, ale w ostatniej chwili starsza pani wycofuje się z wcześniejszej umowy. Do Gdańska Ewa jedzie więc w towarzystwie córki. Na dworcu już czeka na nie Paweł. Kiedyś był wykładowcą na uczelni, Ewa była jego studentką. Oficjalna znajomość przybrała z czasem bardziej prywatny charakter, ale nie przerodziła się w trwały związek. On tłumaczył to sobie zbyt dużą różnicą wieku, teraz widzi, że przyczyna tkwiła głębiej. Paweł już nie uczy studentów, Ewa jeszcze pracuje jako nauczycielka, ale myśli o nowym życiu gdzie indziej. Jej spotkanie z Pawłem ma być ich ostatecznym pożegnaniem. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2006
  Hollywood (Very Short Movies Fest)-nominacja do nagrody
  w kategorii: dramat
 • 2007
  Houston (WorldFest-Houston International Film Festival)-Special Jury Remi Award
  w kategorii: film krótkometrażowy: fikcja
2023.01.18 02:36:25
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych