Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RUCHOME PIASKI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1968
 • Premiera:
  1969. 04. 25
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Czarno-biały, 2170 m, 76 min

  Lokacje: Łeba, Ustka (plaża).

Liryczna opowieść o wakacyjnej przygodzie mężczyzny, biwakującego z synem nad jeziorem: niespodziewane pojawienie się dziewczyny rozprasza beztroski dotąd nastrój. Ojciec i syn spędzają wakacje na odludnej plaży. Pojawienie się dziewczyny burzy ich spokój i harmonię. Ojciec darzy dziewczynę coraz większym zainteresowaniem i uczuciem. Zapomina o synu, który uważa, że ojciec go zawiódł. Dopiero przybycie chłopca dziewczyny rozwiązuje narastający konflikt.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
IMIĘ OJCA
Opowiadanie
AutorKazimierz Orłoś
Opowiadanie niepublikowane. W czołówce filmu nie ma wzmianki o literackim pierwowzorze scenariusza.

Nagrody
schowaj

 • 1969
  Rio de Janeiro (MFF)-wyróżnienie za zdjęcia
 • 1969
  Edynburg (MFF)-nagroda INTERFILM
 • 1971
  Kolombo (MFF)-III nagroda
2023.05.28 00:10:19
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.