Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TYLKO MNIE KOCHAJ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2006
 • Premiera:
  2006. 01. 20
 • Gatunek:
  Komedia
 • Barwny (negatyw: Kodak), dźwięk: Dolby Digital, 98 min

  Okres zdjęciowy: sierpień - październik 2005.
  Lokacje: Warszawa (m.in. restauracja "Valencia" w budynku "Intraco", Biurowiec Metropolitan przy Placu Piłsudskiego, Ogród Saski, gmach PZU przy alei Jana Pawła II Warsaw Corporate Center przy ul. E. Plater 28, biurowiec Focus przy ul. Armii Ludowej 26, osiedle Ursynów), Gdynia Orłowo (klif), Sopot ( hotel "Grand", molo).

"Komedia romantyczna to gatunek filmu, który jest mi najbliższy. Dlatego podjąłem się reżyserii "Nigdy w życiu" i dlatego teraz przedstawiam "Tylko mnie kochaj"... W komedii romantycznej bardzo ważnym elementem jest umiejętność wyczuwania tęsknot i marzeń każdego z nas. Mam nadzieję, że i tym razem uda mi się stworzyć filmowy świat, który zauroczy widzów" - mówił przed premierą "Tylko mnie kochaj" Ryszard Zatorski. Nadzieje reżysera nie okazały się płonne, albowiem jego produkcję obejrzało blisko 2 miliony kinomanów, co z kolei zapewniło dziełu Bursztynowe Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (film, który odniósł w kinach największy sukces frekwencyjny w okresie: wrzesień 2005 - sierpień 2006).
W filmie wystąpiła plejada rodzimych gwiazd, znanych głównie z popularnych seriali, telenowel i kobiecej prasy kolorowej. Główną rolę zagrał nazywany polskim Bradem Pittem Maciej Zakościelny, a partnerują mu Agnieszka Dygant, tu pod maską chłodnej bizneswoman, skrywająca temperament erotycznego wampa oraz emanująca delikatnym wdziękiem Agnieszka Grochowska, pamiętna Tania z "Pręg" Magdaleny Piekorz. Wyraziste kreacje drugoplanowe stworzyli zaś m. in. Grażyna Szapołowska i Jan Frycz. Oprócz nich w filmie Zatorskiego jest wszystko, czego widz może spodziewać się po komedii romantycznej: spacery w urokliwej scenerii, kolacje przy świecach, modne ubrania, piękne wnętrza, luksusowe samochody, niemal bajkowa fabuła i trochę problemów, z którymi borykają się bohaterowie, zanim wszystkie nie rozwiążą się w wieńczącym film namiętnym pocałunku, złożonym przy wybuchach fajerwerków i dźwiękach nastrojowego szlagieru "What a Wonderful World" Louisa Armstronga.

Młody, przystojny architekt Michał pozornie ma wszystko, czego można żądać od życia: przestronne, nowoczesne mieszkanie w centrum Warszawy, luksusowy samochód, którego większość jego kolegów ze szkoły prawdopodobnie nigdy się nie dorobi, ciekawą i świetnie płatną pracę oraz atrakcyjną wspólniczkę - kochankę Agatę, do której wystarczy zadzwonić niemal o dowolnej porze, by zapewnić sobie seks bez zobowiązań. Pomimo to sprawia wrażenie człowieka nieco wypalonego wewnętrznie, uczuciowo niespełnionego, znudzonego modną w jego środowisku rutyną codziennego joggingu i obowiązkową poranną konsumpcją soku marchwiowego. Wszystko to zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, kiedy pewnego dnia do jego drzwi dzwoni siedmioletnia Michalina. Nie byłoby w tym pewnie nic dziwnego, gdyby dziewczynka domagała się pieniędzy czy jakiejś drobnej przysługi, lecz Michalina oświadcza ni mniej, ni więcej, że Michał jest jej ojcem i prosi, by zajął się nią przez najbliższe 5 dni. Dołącza też list od swej matki, której młody architekt za nic nie może sobie przypomnieć. Michał początkowo traktuje całą sprawę jak niesmaczny żart i odwozi małą na komisariat. Jednak, kiedy dziewczynka ucieka i ich drogi znów się krzyżują, serce mu mięknie i godzi się na wspólny tydzień pod jednym dachem. Tym bardziej że odświeżając sobie wspomnienia, pełne rozmaitych przygód erotycznych, zaczyna dochodzić do wniosku, że jego ojcostwo jest być może faktem. Tymczasem Agata, widząc, że jej partner polubił zabawę w macierzyństwo zaczyna się od niego odsuwać. Ich relacje dodatkowo pogarsza pojawienie się w firmie nowej pracownicy Julii, której uroda robi na Michale piorunujące wrażenie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2006
  Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych)-Brązowy Granat
 • 2006
  Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Bursztynowe Lwy
  dla filmu, który odniósł w kinach największy sukces frekwencyjny w okresie: wrzesień 2005 - sierpień 2006
 • 2007
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: najlepsze kostiumy
2023.01.18 02:39:11
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.