Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JULIA, ANNA, GENOWEFA...

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1967
 • Premiera:
  1968. 03. 15
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film obyczajowy
 • Czarno-biały, 2845 m, 100 min

  Lokacje: Łódź.

Przejmująca opowieść o psychologicznych konsekwencjach wojny, ukazana poprzez dzieje kobiety, która dowiedziawszy się, że wychowywali ją przybrani rodzice, usiłuje odnaleźć swą prawdziwą matkę.
Dwudziestopięcioletnia Anna po wyjściu za mąż dowiaduje się, że jest przybranym dzieckiem. Postanawia odnaleźć swoją rodzinę. W telewizji ukazuje się jej stara fotografia. Zgłaszają się różne osoby. Dla jednej jest Julią, dla drugiej - Anną, dla trzeciej - Genowefą... Poniecha jednak dalszych poszukiwań, bo jej szczęściu rodzinnemu grozi ruina. Mąż boi się ją utracić, przybrana matka przeżywa głęboką tragedię.
Anna Sokołowska zrealizowała film na podstawie scenariusza Andrzeja Mularczyka. Pomysł scenariusza zaczerpnął autor z wcześniejszego swego reportażu "Anna". W filmie znalazły się fragmenty filmu dokumentalnego "Dzieci rampy" opartego m.in. na autentycznej historii odnalezienia przez młodą kobietę rodziców w ZSRR.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2021.01.19 00:07:07
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego