Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

EPIZOD BERLIN - WEST

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1986
 • Premiera:
  1986. 10. 21
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Język:
  polski, niemiecki
 • Barwny, 2826 m, 98 min

  Lokacje: Berlin Zachodni (Potsdamerstrasse, Brama Brandenburska, Mur Berliński), NRD, Warszawa (Hotel Bristol).

  Pomysł scenariusza reżyser wziął z powieści Jerzego Ofierskiego "Zstąpiłeś na Broadway Mesjaszu". J. Ofierski był również autorem scenariusza, przerobionego później przez Jana Purzyckiego.

Jan Bard, ceniony w Polsce pisarz i dramaturg, odmawia powrotu do kraju i zostaje w Berlinie Zachodnim. Nie kieruje się motywami politycznymi. Tu, w Berlinie Zach., mieści się wydawnictwo, z którym zawarł umowę na publikację swej powieści, tu mieszka Iza, jego wielka miłość z czasów studenckich. Na początku odnosi same sukcesy. Jego sztukę przyjęto owacyjnie, książka rozchodzi się błyskawicznie, Iza ma zamiar rozwieść się z mężem, z którym żyje w separacji Kiedy jednak mąż - a jest nim wydawca Lebl - dowiaduje się o związku Izy z Bardem, odrzuca jego nową książkę. Ta nowa książka mogłaby być wydana, gdyby pisarz poprosił o azyl polityczny. Bard odrzuca jednak tę propozycję. I wtedy wokół niego rozwija się cała sieć intryg. Banda narkomanów i handlarzy narkotyków morduje też przypadkowo Izę. Wszystko to sprawia, że Bard załamuje się psychicznie i odbiera sobie życie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2020.05.20 00:18:48
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych