Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRÓTKA HISTERIA CZASU

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2005
 • Premiera:
  2006. 05. 26
 • Barwny, 91 min

  Okres zdjęciowy: listopad - grudzień 2005.
  Lokacje: budynki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego i Międzynarodowego Laboratorium Wysokich Pól Magnetycznych i Niskich Temperatur.

Dominik Matwiejczyk to postać dobrze znana amatorom rodzimego kina niezależnego. Reżyser, scenarzysta i producent, właściciel firmy producenckiej, twórca takich wielokrotnie nagradzanych filmów, jak "Krew z nosa" czy "Ugór", nakręcił tym razem film stanowiący połączenie komedii romantycznej z elementami fantastyki. Skromniutki budżet, zdjęcia trwające zaledwie 14 dni, zręcznie nakreślone sylwetki bohaterów i trafne obserwacje obyczajowe złożyły się na obiecującą, choć jeszcze daleką od doskonałości całość. "Krótka histeria czasu" to opowieść o igraszkach losu i paradoksach uczuć.
Tomek, student ostatniego roku fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego, zakochuje się w pełnej wdzięku brunetce Julii, dziewczynie swojego kolegi z roku, Jarka. Widząc Julię i Jarka w czułych objęciach, Tomek uświadamia sobie, że szanse na odbicie dziewczyny kumplowi są niewielkie, gotów jest jednak zrobić wszystko, byle móc przebywać w pobliżu Julii i przynajmniej na nią patrzeć. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi mu nieświadomy niczego Jarek, proponując podwójną randkę. On przyszedłby z Julią, do której próbuje się bardziej zbliżyć, a Tomek miałby przyprowadzić swoją dziewczynę. Wprawdzie Tomek chwilowo żadnej dziewczyny nie ma, ale nie może przepuścić takiej okazji: cały wieczór w towarzystwie ukochanej Julii! Tylko skąd nagle wziąć dziewczynę do pary? Po krótkim namyśle jego wybór pada na najbardziej irytującą dziewczynę na roku, Martę, córkę prof. Wolańskiego, słynnego fizyka. Dziewczyna jest wyraźnie zainteresowana Tomkiem, ale on nie odwzajemnia jej sympatii.
W trakcie wieczoru Julia uświadamia Tomkowi, że spotkali się już rok wcześniej, na parapetówce u kolegi, ale wówczas chłopak w ogóle nie zwrócił uwagi na śliczną, lecz cichą i nieśmiałą Julkę, wtedy jeszcze uczennicę liceum. Teraz dochodzi do wniosku, że gdyby mógł cofnąć czas i znów znaleźć się na tamtej prywatce, inaczej pokierowałby biegiem wydarzeń i to on byłby teraz szczęśliwym wybrankiem Julii. Niespodziewanie los daje mu szansę naprawienia tego błędu: Tomek cofa się w czasie o rok i wraca na pamiętną imprezę. Wydaje się, że teraz jest panem sytuacji i bez trudu osiągnie cel, jednak fakt podróży w czasie okazuje się tak niezwykłym przeżyciem, że zaczyna pochłaniać większość jego myśli. Do akcji znów wkracza Marta - jako córka profesora badającego to przedziwne zjawisko może pomóc Tomkowi zrozumieć tajemnicę zawirowań czasoprzestrzeni. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 02:40:11
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.