Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CAŁA NAPRZÓD

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1966
 • Premiera:
  1967. 04. 14
 • Gatunek:
  Komedia, Film przygodowy
 • Czarno-biały, 2446 m, 86 min

  Lokacje: Gdynia, Zalew Szczeciński, Szczecin (port, Łasztownia, Zamek, kościół ewangelicki przy ul. Energetyków), Książ, Dakar, Casablanka, Wyspy Kanaryjskie.

Czarno-biała awanturniczo-przygodowa komedia o morzu i marynarzach ze Zbigniewem Cybulskim w roli głównej, nakręcona m.in. w egzotycznych portach Afryki Zachodniej. Janek (Zbigniew Cybulski) jest młodym, pełnym temperamentu marynarzem floty handlowej. Pewnego dnia natyka się w porcie szczecińskim na kolegę z wojska, Leona (Zdzisław Maklakiewicz). Przypadkowe spotkanie przedłuża nagła ulewa, która zmusza mężczyzn do schronienia się pod jednym dachem. Korzystając z okazji Leon chełpi się swymi życiowymi sukcesami - domem, rodziną, dobrymi zarobkami. Janek nie pozostaje mu dłużny. Sprowokowany przechwałkami kolegi opowiada, koloryzując coraz bardziej, o urokach życia na morzu, których nigdy nie zaznają "szczury lądowe". W jego relacji życie marynarza to niekończące się pasmo, wspaniałych, ekscytujących przygód, jak dramatyczny romans z tajemniczą baronową Glorią, potyczka z bandą narkotykowych handlarzy na statku, czy bardzo ryzykowna pomoc w ucieczce z haremu udzielona pięknej Polce, która lekkomyślnie związała się małżeństwem z egzotycznym partnerem. Gdy przestaje padać panowie rozstają się w poczuciu cichego żalu do losu - Janek za brak życia rodzinnego, a Leon za życie monotonne, pozbawione fantazji. [PAT]

Fragment filmu
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2024.03.01 02:13:22
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.