Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BOKSER

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1966
 • Premiera:
  1967. 03. 03
 • Gatunek:
  Film obyczajowy, Film sportowy
 • Czarno-biały, 2656 m, 93 min

  Lokacje: Cetniewo.

Błyskawiczne sukcesy w meczach prowincjonalnych drużyn windują Tolka Szczepaniaka na czołową pozycję wśród młodych bokserów. Seria efektownych zwycięstw zapewnia mu wkrótce opiekę władz Związku i miejsce w obozie szkoleniowym kadry narodowej, Szczepaniak, którego wykształcenie i wyrobienie życiowe nie wykracza ponad poziom małomiasteczkowego zabijaki, nie bardzo może nagiąć się do rygorów, jakim musi poddać się zawodnik, a rywalizacja ze starszym od niego, świetnym bokserem Walczakiem doprowadza do chuligańskiej awantury, której omal nie przepłaca wykluczeniem z kadry. Jego ogromny talent daje mu pomimo wszystko upragnione mistrzostwo Polski. W gronie kibiców i przyjaciół "oblewa" sukces. Nietrzeźwy, otoczony rozkrzyczanymi, pijackimi twarzami, zaczyna rozumieć bezsens takiej popularności, a swą wściekłość na "przyjaciół" wyładowuje w brutalnej bójce, którą kończy za kratkami. Zapada wyrok, za nim dożywotnia dyskwalifikacja. W więzieniu nie przestaje jednak trenować, postanawia za wszelką cenę wrócić do czynnego życia sportowego. Umożliwia mu to po wyjściu z więzienia trener Zgoda, doświadczony opiekun bokserów widzi w Tolku przede wszystkim młodego człowieka, któremu trzeba umożliwić powtórny start życiowy. Zbliżają się Igrzyska Olimpijskie. Szczepaniak jest znakomity, w kontrolnym meczu pokonuje Walczaka. I wtedy przed opinią publiczną staje problem: kto ma reprezentować Polskę na największych zawodach sportowych? Czy sprawa życiowej szansy Szczepaniaka, sprawa jego przyszłości może być brana pod uwagę wówczas, gdy wchodzi w grę problem moralnej odpowiedzialności za człowieka reprezentującego swój kraj? Czy Szczepaniak wytrzyma ciężar spoczywających na nim obowiązków?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

2021.01.07 00:07:24
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski