Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KONTRYBUCJA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1966
 • Premiera:
  1967. 04. 07
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film wojenny
 • Język:
  polski, niemiecki
 • Czarno-biały, 2588 m, 87 min

  Lokacje: Radom (kościół pw. Św. Jana Chrzciciela przy ul. Rwańskiej 6, ulice: Rwańska, Dzika, Słowackiego, Kelles Krauza , Wąska, budynek drukarni Trzebińskiego przy ul.Żeromskiego 28).

Tragiczna historia młodego konspiratora, który spełniwszy podczas okupacji obowiązek wobec swych najbliższych, popada w konflikt z organizacją, za co musi zapłacić życiem.
Młodzi konspiratorzy dokonują napadu na bank dla zdobycia pieniędzy na potrzeby organizacji. Schwytany zostaje szwagier dowodzącego akcją Pawła. Ten wszelkimi sposobami stara się go wydostać z więzienia. Zaczyna działać na własną rękę: część zdobytych pieniędzy przeznacza na okup dla gestapo, znajduje pośredniczkę - właścicielkę knajpy, ale następnego dnia zobaczy nazwisko szwagra na liście rozstrzelanych. Wie, że za zatrzymanie pieniędzy, dekonspirację siebie i innych członków organizacji grozi mu kara śmierci. Mimo namów żony i kolegów nie ucieknie jednak...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KONTRYBUCJA
Opowiadanie
AutorRoman Bratny
W czołówce filmu nie ma wzmianki o pierwowzorze literackim scenariusza.
2023.01.18 01:41:04
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor