Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOCHAJMY SYRENKI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1966
 • Premiera:
  1967. 04. 25
 • Gatunek:
  Komedia, Film muzyczny
 • Czarno-biały, 2424 m, 84 min

  Lokacje: Warszawa, Mrągowo, Biskupiec, Sopot, Arturówek k. Łodzi, Olsztyn (Targ Rybny, plaża miejska), Gutkowo, droga wylotowa z Olsztyna w kierunku Morąga.

W czasie realizacji film ten nazywano komedią relaksową, kramem z piosenkami, komedią zmotoryzowaną. Piosenek jest aż dziewięć - m.in. "Kochajmy syrenki", "Ja mam ciebie, słońce, plażę", "Gdy się ma naście lat", "Tańcz ze mną tańcz". Nie brakuje przygód, samochodów - w tym oczywiście poczciwej syrenki. Akcja toczy się w pełni lata, w malowniczych plenerach Pojezierza Mazurskiego.
Marek i Aleksander, dwaj przyjaciele spędzający wakacje na Mazurach, kupują używaną syrenkę. Do spłaty wozu brakuje im jeszcze trochę pieniędzy, podejmują więc pracę akwizytorów u impresario Koszajtisa, który z imprezą "Jeździmy z humorkiem" objeżdża okoliczne miejscowości letniskowe. W ośrodkach wczasowych zarobić chcą również Pimonow i Łaput - kierownicy zespołu big-beatowego "Żywioły". Razem z muzykami i solistką zespołu Dorotą zamieszkują w tym samym hotelu co grupa Koszajtisa. Zaczyna się rywalizacja. Konflikt zaostrza się w momencie, gdy Marek i Aleksander powodują wywrócenie się żaglówki, na której "Żywioły" kręcą reklamówkę. Łaput i Pimonow grożą Koszajtisowi srogą zemstą. Porywają gwiazdę jego grupy - piosenkarza Seweryna Paterę. Liczą, że w ten sposób skompromitują przed publicznością imprezę Koszajtisa. Jednak dosłownie w ostatniej chwili Patera odnajduje się - skrępowany i zakneblowany zostaje znaleziony na tylnym siedzeniu syrenki Aleksandra. Marek i jego przyjaciel zostają wyrzuceni z pracy. Koszajtis bowiem podejrzewa ich o udział w porwaniu. Odjeżdżają więc swoją syrenką nad morze, ale odjeżdżają we trójkę - jest z nimi bowiem Dorota, solistka "Żywiołów".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 07:06:44
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych