Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PARYŻ - WARSZAWA BEZ WIZY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1967
 • Premiera:
  1967. 11. 21
 • Gatunek:
  Komedia, Film przygodowy
 • Czarno-biały, 2606 m, 92 min

  Lokacje: Egipt (piramidy w Gizie, port lotniczy Kair), Paryż (wieża Eiffla), Wiedeń (port lotniczy), Warszawa (Plac Powstańców Warszawy, lotnisko na Bemowie).

Perypetie lotników wojskowych podczas pierwszego lotu pasażerskiego w odbudowujących się po wojnie PLL "LOT". Stefan Janotta, as polskiego lotnictwa, wspomina lata wojny i tuż powojenne, kiedy to na pokładzie wysłużonego transportowca przewoził pierwszego w życiu pasażera, którym był... ambasador Polski we Francji. W Paryżu poznał Elżbietę, polską aktorkę, którą nielegalnie przemycił do kraju . . . Elżbieta oczekuje go zawsze na płycie lotniska, jest jego żoną.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
POWIETRZNE AWANTURY
Opowiadanie
AutorKazimierz Sławiński

Varia
pokaż

2023.01.18 01:41:12
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych