Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POGODA NA PIĄTEK

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2006-2007
 • Premiera:
  2006. 09. 08
 • Barwny, 25 odcinków x ok. 45 min

  Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w marcu 2006.
  Lokacje: Warszawa.

13-odcinkowy serial jest opowieścią o ludziach w wielkim mieście. Jego głównym walorem jest założenie formalne, iż czas akcji każdego odcinka rozgrywa się w piątek. Każdy odcinek jest jednym piątkiem z życia naszych bohaterów, a pomiędzy odcinkami (poza kadrem) upływa czas jednego tygodnia. To założenie formalne przywodzi na myśl programy reality show, gdzie cały dzień z życia bohaterów tych programów pokazywany jest w godzinnej pigułce pod koniec dnia. Dlatego serial wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego widza, który za wszelką cenę chce podglądać "prawdziwe emocje". Historie opowiadane są z piątku na piątek, ponieważ jest to dzień szczególny w życiu współczesnego człowieka - z jednej strony kończy się tydzień pracy, z drugiej zaczyna weekend.
Pięć głównych wątków (Grażyny, Marcina, Kamili, Kasi i Bartka) przeplata się w sposób "altmanowski", podobnie jak w "Na skróty" Roberta Altmana. Miejscem, w którym zbiegają się drogi naszych bohaterów, jest wielkie centrum handlowe - współczesny symbol wielkiego miasta. Akcja serialu zaczyna się w piątek 1 września. Bartek idzie do pierwszej klasy liceum, tego dnia rozgoryczony odejściem ojca bierze po raz pierwszy broń do ręki i ma pierwszy kontakt z policją. Poznajemy Kasię, młodą policjantkę, która zaczyna pracę w ogniwie ds. nieletnich i zderza się z prawdziwymi problemami młodzieży. Marcin, dwudziestokilkuletni singiel, właściciel modnego butiku, traci matkę, a w domu czeka nagrana na sekretarkę wiadomość od nieznanej dziewczyny, która oznajmia, że jest z nim w ciąży. Kamila, trzydziestoletnia manager centrum handlowego dostaje pierwszy prawdziwy pierścionek od mężczyzny i staje wobec dylematu jasnej deklaracji określenia wspólnych relacji ze swoim partnerem. Grażyna, czterdziestopięcioletnia terapeutka tego dnia rozwodzi się z mężem i spotyka niespełnioną, pierwszą miłość z lat szkolnych - jej racjonalizm zostaje wystawiony na poważną próbę.

Charakterystyka postaci:
Kamila Koralczyk (lat 32). Kierowniczka do spraw Public Relations dużego centrum handlowego. Atrakcyjna, przedsiębiorcza. W gruncie rzeczy jednak nadwrażliwa romantyczka, która nie ma sprecyzowanego poglądu na to, co w życiu jest najważniejsze. Od roku mieszka z Arturem.
Artur Kaliski (lat około 35). Szef doradców inwestycyjnych. Atrakcyjny, wesoły, energiczny, bezpośredni, ale też bardzo stanowczy. Nie lubi marnować czasu. Jak pracuje to na całego; jak się bawi to na całego. Lubi aktywny wypoczynek: w mieście dużo imprezuje, za miastem uprawia sporty ekstremalne: kajaki górskie, wspinaczka i snowboarding. Ma bardzo ścisłe grono znajomych, którzy reprezentują ten sam styl życia (między 25 a 35 rokiem życia, po studiach, pracują z dużym sukcesem, wieczorami clubbingują, często w weekendy uprawiają sport).
Artur poznał Kamilę dwa lata temu. Spodobała mu się, więc przekonał ją, że powinni być parą. Wprowadził ją do grona swoich znajomych. Coraz częściej zostawał u niej na noc. W końcu zaproponował, żeby zamieszkali razem i nie tracili już czasu na udawanie, że mieszkają osobno. Kamila nagle przestraszyła się, że może utracić swoją niezależność, ale w końcu zgodziła się. Kamila i Artur od roku mieszkają razem. Kamila zastanawia się, czy Artur to miłość? Kamila lubi siadać w pokoju monitoringu Centrum Handlowego i na niezliczonych monitorach, które odbierają sygnały z kamer rozmieszczonych w Centrum podglądać ludzi chodzących przed kolorowymi witrynami. Lubi odgadywać cel, w którym ludzie przychodzą do jej centrum, szczególnie lubi obserwować mężczyzn, dorabiać sobie historię ich życia. W tysiącach twarzy Kamila szuka idealnego mężczyzny.
Ochroniarz Radek, przy którym Kamila najczęściej konfabuluje swoje historie, jest w niej zakochany. Radek (ok. 25 lat) jest silny i dobrze zbudowany, ale niezbyt rozgarnięty. Wychował się w małym miasteczku, ale w poszukiwaniu anonimowości przeprowadził się do dużego miasta. Radek jest samotny i zamknięty w sobie. Jest to bardzo tajemnicza postać w serialu. Rozmowy z Kamilą w pokoju monitoringu są dla niego czymś wyjątkowym. Radek kocha się w Kamili i bardzo ją szanuje. Uważa ją za osobę idealną, eteryczną - wręcz nietykalną.
Podczas obserwacji w pokoju monitoringu Kamila zauważa tajemniczego mężczyznę, który wywiera na niej ogromne wrażenie. Kamila w towarzystwie Radka konfabuluje życie nieznajomego mężczyzny. Radek słucha opowieści Kamili i stara się zmienić swoje życie, tak by pasowało do jej męskiego ideału. Tymczasem podpatrywany przez Kamilę na monitorach, tajemniczy mężczyzna coraz bardziej ją fascynuje. W myślach nazywa go Pięknym Adamem.
Marcin Brzezina (27 lat). Właściciel modnego sklepu typu "vintage"; sprzedaje rzeczy z drugiej ręki, ale w dobrym stylu i stanie. Przystojny, wysportowany, zadbany, korzystający ze wszelkich uroków życia, singiel. Marcin jest doskonałą partią na rynku matrymonialnym i dziewczyny bardzo się przykładają do tego, żeby go złowić. On skrzętnie z tego korzysta, łatwo zaczynając i kończąc kolejne flirty, krótkie romanse. Wszystkie związki traktuje powierzchownie, nie angażuje się emocjonalnie. Zdarza się, że ma z tego powodu kłopoty, bo prowadzi kilka flirtów na raz. Jego życie jest bardzo intensywne, dużo pracuje. Nie jest osobą refleksyjną, nie ma czasu na zastanawianie się, po prostu chwyta życie na gorąco. W tym stylu życia nie ma miejsca na poważne związki i relacje z ludźmi.
Częstym gościem w sklepie Marcina jest Lucyna Zdrojewska, bogata, ekscentryczna żona producenta okien plastikowych. Ulubioną rozrywką Lucyny Zdrojewskiej jest robienie zakupów, szczególnie w stolicach europejskich. Szybko zmienia garderobę, a swoje ubrania przysyła później do sklepu Marcina. Marcin bardzo się jej podoba.
Marcin ma starszego brata Wojtka (34 lata). Bracia pochodzą z bardzo surowego domu. Właśnie umarła im matka. Ich ojciec Henryk (teraz na emeryturze.) jest człowiekiem bardzo surowym, zasadniczym, nie okazującym swoich uczuć. Ma konkretne, tradycyjne podejście do życia i związków. Jego żona była cichą kobietą u jego boku. Całe życie poświęciła rodzinie. Marcin jest ulubionym synem Henryka, bo jak dotąd realizuje kultywowany przez Henryka schemat życia prawdziwego mężczyzny. Marcinowi z jednej strony pasuje akceptacja ojca, z drugiej strony jest naturą wolną i męczy go ciągłe podkreślanie przez ojca, że niby on idzie wyznaczoną przez ojca ścieżką. Marcin nie chce iść żadną, wyznaczoną przez kogokolwiek ścieżką. Poza tym taki stosunek ojca do Marcina, utrudnia mu relacje z bratem, który jest zazdrosny o ojca.
Na pogrzeb matki Marcina przychodzi Dorota (ok. 25 lat), dziewczyna z towarzystwa, w którym obraca się Marcin (na co dzień pracuje jako kelnerka, ale prawdziwą jej pasją jest fotografia). Marcin i Dorota są w tzw. luźnym związku, swoją znajomość traktują niezobowiązująco. Dorota uznała, że powinna wspierać Marcina w trudnym chwilach.
Grażyna Borowik-Zamecznik (lat 45). Ceniona psychoterapeutka. W szkole była sumienną uczennicą, dużo czasu spędzała w bibliotekach. Unikała zbyt bliskich przyjaźni z powodu nieuświadomionego lęku przed utratą bliskich.
Mąż Grażyny Tomek Zamecznik (50 lat). Bogaty jubiler. Grażyna zawsze uważała Tomka za człowieka prostego, ale na swój sposób uczciwego. Właśnie to nieskomplikowanie najbardziej podobało się Grażynie w Tomku. Wiedziała, często domyślała się, że sypia z innymi kobietami, traktowała to jak incydenty. Tomek miał właściwie jej ciche przyzwolenie na skoki w bok. Grażyna zawsze uważała się za racjonalistkę. Uważała, że jeśli nawet Tomek już jej nie kocha, to na pewno ją szanuje. Jego romanse nie były długie, nie przyprowadzał kochanek do domu, nie narażał Grażyny na żadne upokorzenia z tego powodu. Mają dwie córki Maję i Gaję (19 i 18 lat).
Wszystko zmieniło się, kiedy Tomek poznał Basię (28 lat), którą zatrudnił w swoim sklepie. Atrakcyjna i bardzo pewna siebie zatrzymała Tomka przy sobie. Była pierwszą kochanką Tomka, która zakłóciła spokój domu Zameczników. Tomek nie rozwiódłby się z Grażyną, gdyby ta w najmniejszy sposób zaprotestowała. Ale Grażyna nie zrobiła nic.
Kasia Nowak (22 lata). 1 września zaczyna swoją pierwszą pracę w policji w Ogniwie do spraw nieletnich. Kasia jest młoda, pełna zapału i wiary w to co robi. Pochodzi z Grodziska Mazowieckiego. Jest jedynaczką. Mieszka z rodzicami. Ta niepozorna, sympatyczna dziewczyna skrywa wielką tajemnice dotyczącą swojej przeszłości - narkotyki. Kiedyś była ukochaną córeczką tatusia, Ryszard ją gloryfikował, uważał, że jest jego małą damą. Kiedy dowiedział się, że jego córka jest narkomanką, zamiast jej pomóc, przestał się do niej odzywać. Kasia miała jedynie bezwarunkowe wsparcie matki. Dzięki jej miłości i oddaniu poszła na odwyk. Trafiła do ośrodka, gdzie dzięki dyscyplinie i pracy narkomani wracają do normalnego życia. Z trudem to przetrwała, wróciła do szkoły i zdała maturę. Kasia definitywnie skończyła z nałogiem. To zdecydowało, że postanowiła zostać policjantką. Chce ustrzec innych przed swoimi błędami.
Ryszard (lat 49) ojciec Kasi, jest komendantem straży pożarnej. Dumny ze swojego zawodu - powołania, cieszy się dużym autorytetem w mieście. Nieugięty mężczyzna, który niestety nie wie, co się dzieje u niego w domu.
Wanda (lat 44) matka Kasi, jest pielęgniarką. Zawsze trzyma stronę córki i jej wierzy. Nie chce wchodzić z mężem w konfrontację, woli potakiwać i robić swoje. Zresztą całe życie coś przed Ryszardem ukrywała, żeby mieć spokój lub ochronić najbliższych przed jego wyrzutami.
Opiekunem Kasi w pracy zostaje Piotr (lat 27), który wprowadza ją w świat policyjnych obowiązków, oraz uświadamia jej wiele zagrożeń związanych z ogromną odpowiedzialnością, z którą Kasia będzie musiała się zetknąć. Piotrek od samego początku lubi Kasię. Podoba mu się jako dziewczyna. Zabiera ją do swojej babci i chętnie z nią spędza czas. Babcia Piotrka Weronika jest zachwycona nową koleżanką wnuczka.
Bartek Lewicki (16 lat). Uczeń liceum, jego pasją jest pisanie tekstów hip-hopowych i recytowanie ich na slamach. Bartek do czasu, kiedy dowiaduje się, że ojciec ma zamiar odejść od rodziny, nie sprawia żadnych kłopotów wychowawczych i jest sumiennym uczniem. Od tego momentu wszystko się zmienia.
Bartek ma młodszego brata Michała (9 lat), który również w wyniku rozstania rodziców zamyka się w swoim świecie. Ma wirtualnego przyjaciela, któremu relacjonuje wydarzenia z domu.
Matka Anna (45 lat). Przerwała prace zawodową na rzecz rodziny. Realizowała się w domu, kochała to co robi. Czuła się szczęśliwa. Anna jest typem kobiety pogodnej i spokojnej. Stworzyła Jerzemu dom idealny - zajmowała się dziećmi, domem.Jej ideą było stworzenia harmonii i bezpieczeństwa rodzinie w kontraście do pośpiechu świata zewnętrznego.
Ojciec Jerzy (45 lat) - notariusz. Jerzy bardzo szybko i chętnie zaakceptował fakt, że Anna odciążyła go całkowicie z zajmowania się domem. Było mu wygodnie. Mógł się rozwijać zawodowo. Zarabiał coraz lepiej. Nigdy nie doszło między nimi do nieporozumień na tle finansowym. W domu wszystko funkcjonowało tak idealnie, że przestał się zastanawiać kto i w jaki sposób to robi. Anna nie dręczyła go ani zepsutym kranem, nie żądała podejmowania decyzji o wyborze koloru ścian, czy kupna nowej kanapy, nie proponowała, żeby poszedł na wywiadówkę. Nagle, po wielu latach małżeństwa oznajmia Annie, że dzieci są już odchowane i chce rozwodu, bo tak naprawdę nigdy Anny nie kochał. Czuje, że ich związek jest martwy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

1

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006
 • 45 min

Jest piątek, 1 września. Kasia zaczyna właśnie pracę w stołecznej policji, w wydziale ds. nieletnich. Po 9-miesięcznym przeszkoleniu w Legionowie jest pełna ambicji, ale i obaw, czy sobie poradzi w nowej pracy, dość przecież szczególnej. Bartek, uczeń pierwszej klasy liceum, zaczyna naukę w nowej szkole. Tego dnia, rozgoryczony odejściem ojca, który właśnie ma spotkać się z żoną w sądzie na pierwszej rozprawie, pożycza od ziomali z osiedla karabinek do paintballa. Postanawia "uatrakcyjnić" uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Nie przypuszcza, że szczeniacki wygłup pociągnie za sobą poważne konsekwencje. Po raz pierwszy w życiu chłopak będzie przesłuchiwany przez policję w osobach Kasi i jej starszego kolegi Piotra, a jego dalszy pobyt w szkole stanie pod znakiem zapytania. Rodzice Bartka: Anna i Jerzy zostają wezwani do komisariatu wprost spod sali sądowej. Pierwszą rozprawę trzeba więc odroczyć. W tym samym czasie dwudziestokilkuletni Marcin, nałogowy podrywacz i właściciel modnego butiku w "Sun City", idzie na pogrzeb matki. Nie dociera jednak na cmentarz: nie potrafi się pogodzić ze śmiercią bliskiej osoby, próbuje całkowicie wyprzeć ten fakt z pamięci. Ale w pracy też nie może sobie znaleźć miejsca i ostatecznie ląduje w swoim eleganckim apartamencie z Dorotą, swoją najnowszą sympatią. Czułe tete-a-tete przerywa im telefon od jakiejś dziewczyny, która nagrywa na sekretarkę wiadomość, że jest z Marcinem w ciąży. Kamila, 32-letnia specjalistka od public relations zatrudniona w "Sun City", też nie może zaliczyć tego dnia do udanych. Od roku mieszka z Arturem, rzutkim i ambitnym szefem grupy doradców inwestycyjnych. Oboje dobrze zarabiają, robią kariery i - jak się wydaje - kochają się. Kamila marzy jednak o czymś więcej: chciałaby wziąć ślub, może nawet mieć dzieci, lecz Artur nie kwapi się z jednoznacznymi deklaracjami. Wizyta w szkole sponsorowanej przez centrum handlowe jeszcze bardziej wyprowadza Kamilę z równowagi: długo nie może dojść do siebie po incydencie z uczniem strzelającym do zebranych "pociskami" czerwonej farby. Postanawia pogodzić się z Arturem po porannym nieporozumieniu. Mężczyzna wręcza jej pierścionek, ale - jak się okaże - każde z nich trochę inaczej traktuje ten gest. O "czarnym" piątku może też mówić Grażyna, zadbana, opanowana i kierująca się zawsze rozsądkiem 45-letnia psychoterapeutka, matka dwóch dorosłych córek, Mai i Gai, która tego dnia rozwodzi się z mężem, Tomaszem, po 20 latach małżeństwa. Na domiar złego, w sądzie spotyka swoją rywalkę i przyszłą żonę Tomasza, Basię, 28-latkę. Ale gdy później samotnie wędruje alejkami centrum handlowego, natyka się na Jerzego - niespełnioną, pierwszą miłość z dawnych lat i niedoszłego rozwodnika, który właśnie ma odbyć poważną rozmowę z synem Bartkiem. [TVP]

2

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006
 • 44 min

Jerzy, przejęty problemami z synem, wraca do domu - po prawie pięciu miesiącach rozłąki rodzina ponownie jest w komplecie. Ale życie Lewickich tylko pozornie wraca do normy. Bartek nie chce przeprosić dyrekcji szkoły za swój czyn, ucieka w świat swoich wierszy i muzyki. Przekazuje też ziomalom z osiedla wiadomość przypadkowo otrzymaną w komendzie od zatrzymanego tam chłopaka. Nie wie, że cała grupa jest od dawna pod obserwacją policji. Basia, nowa partnerka Tomasza, odwiedza Grażynę w domu, ale nie jest to wizyta towarzyska. Rywalka przyjeżdża po rzeczy Tomka, zabiera też większość mebli. Marcin stara się bagatelizować sprawę telefonu od tajemniczej dziewczyny, ktora poinformowała go, że jest z nim w ciąży. Umawia się z Dorotą, która nalega, by to wyjaśnił. Chłopak zaczyna dzwonić do swoich byłych sympatii, chcąc ustalić, która z nich jest przyszłą matką. Kamila przeprowadza poważną rozmowę z Arturem na temat ich związku. Nie może jednak dojść do porozumienia z ukochanym. Napomyka o jego wyprowadzce z jej mieszkania. Kasia jedzie na akcję policyjną: mają schwytać dilerów narkotyków. Na miejscu okazuje się, że jest wśród nich Bartek. [TVP]

3

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006
 • 44 min

Kamila i Artur postanawiają rozstać się na jakiś czas, aby wszystko przemyśleć. Kamila bardzo przeżywa rozstanie, za to Artur wydaje się nawet zadowolony z odzyskanej wolności, mimo że z braku innego lokum nadal mieszka u Kamili. Grażyna, namówiona przez córkę, pomaga Tomaszowi wybrać krawat na ślub. Były mąż wyznaje jej miłość, jest gotów do niej wrócić, ale ona uważa, że już na to za późno. Za namową najbliższej przyjaciółki, Joli, jedzie z nią jednak na ślub Tomka i Basi. Ale przedsiębiorcza Basia robi wszystko, żeby przypadkiem ukochany nie zmienił w ostatniej chwili decyzji. W wygodnym kawalerskim życiu Marcina nagle przybywa kłopotów: nadal nie potrafi ustalić, kim jest dziewczyna, która zostawiła mu na sekretarce wiadomość, że jest z nim w ciąży. Owdowiały ojciec po śmierci matki chce się wyprowadzić do domu starców. Marcin nie ma nic przeciwko temu, ale jego starszy brat zdecydowanie się temu sprzeciwia. Bartek zobowiązuje się podpisać ze szkołą kontrakt, w którym zgadza się na rygorystyczne przestrzeganie panujących tam zasad. Jeśli nie dotrzyma warunków kontraktu, zostanie wyrzucony z liceum. Kasia w drodze do pracy natrafia na dworcu na grupkę młodocianych dilerów. Widząc zamieszanie, interweniuje, ale młodzi ludzie uciekają. Jeden z nich rani dziewczynę nożem w ramię, inny gubi w pośpiechu kilka torebek z amfetaminą. Dziewczyna zabiera narkotyki, ma je oddać w komisariacie, ale zajęta pracą zapomina o tym. Wieczorem idzie z Piotrem na koncert. Narkotyki znajduje w jej torbie matka. Przerażona zaczyna podejrzewać, że córka wróciła do nałogu. [TVP]

4

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006
 • 44 min

Kasia nie wie, jak wytłumaczyć Piotrkowi zniknięcie amfetaminy, którą zabrała dilerom na dworcu, a którą następnie jej matka wyrzuciła do sedesu w obawie, że córka wróciła do nałogu. Matka co prawda uwierzyła w jej wyjaśnienia, ale ojciec ciągle obawia się najgorszego. Decyduje się nawet pojechać do komendy, w której pracuje córka. Wyjawia Piotrkowi, że córka była przed kilku laty uzależniona od narkotyków i prosi, żeby Piotr na nią uważał. Bartek podpisuje kontrakt ze szkołą, ale nadal jest nastawiony dosyć niechętnie do dorosłych. Anna, obecna przy podpisaniu dokumentu, wdaje się następnie w krótką rozmowę z dyrektorem. Ten sugeruje, że Bartek uprawiający hiphopową poezję, może mieć do czynienia z narkotykami. Radzi Annie uważać na syna i wybrać się z nim do psychologa - specjalisty od leczenia uzależnień. W domu Anna przeszukuje pokój syna, usiłuje też namówić męża, żeby całą rodziną zasięgnęli porady psychologa. Marcin powoli zapomina o tajemniczej dziewczynie, która zostawiła mu na automatycznej sekretarce wiadomość, że jest z nim w ciąży. Ale Dorota, jego aktualna sympatia, ostatnio go unika. Kamila nie może się doczekać powrotu Artura z podróży służbowej do Londynu. Z tej okazji szykuje uroczystą kolację. Chce przeprosić ukochanego, że odrzuciła jego pierścionek i zaproponować, żeby znów mieszkali razem jak dawniej. Ale Artur wraca z Londynu w towarzystwie swojej pięknej koleżanki z pracy z postanowieniem rozstania się z Kamilą. Grażyna z trudem dochodzi do siebie po rozwodzie i ponownym ślubie Tomasza. Coraz częściej bywa w centrum handlowym "Sun City" w nadziei, że ponownie spotka tam Jerzego. [TVP]

5

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006
 • 43 min

Artur od tygodnia mieszka w swojej kawalerce, ale śpi na karimacie, ponieważ łóżko zajmują Karolina z Markiem, którzy nie znaleźli jeszcze dla siebie innego mieszkania. Sytuacja staje się coraz bardziej niezręczna. Kasia spotyka na dworcu młodego narkomana. Chce mu pomóc i zawozi go do ośrodka odwykowego. Na miejscu przeprowadza rozmowę ze swoim terapeutą z dawnych lat, Przemkiem, który cieszy się, że Kasi udało się wyrwać z nałogu i rozpocząć nowe życie. Do sklepu "Vintage", który Marcin prowadzi ze swoim kolegą Leszkiem, przychodzi młoda kobieta w ciąży. Halinka zostawia kopertę ze zdjęciem, prosząc Leszka, aby przekazał ją Marcinowi. Nie mogąc opanować ciekawości, chłopak zagląda do koperty. W poszukiwaniu pracy Anna trafia do lecznicy dla zwierząt. Niestety, nie spełnia wymagań właścicielki, która wolałaby zatrudnić kogoś młodszego. Tymczasem Anna skończyła studia 20 lat temu, w dodatku miała długą przerwę w pracy zawodowej. Właścicielka lecznicy nie ma sumienia odprawić jej z kwitkiem, ale to, co może jej zaoferować, niezupełnie pokrywa się z oczekiwaniami Anny. Bartek spotyka się z blokersami, którzy proponują mu pomoc w nagraniu płyty. Ich oferta nie jest jednak bezinteresowna. Jola, przyjaciółka Grażyny, postanawia wyrwać ją z psychicznego dołka i umawia ją na randkę z Krzysztofem - statecznym, samotnym biznesmenem. Po kolacji we czwórkę Krzysztof odwozi Grażynę do domu. Oboje są onieśmieleni zaistniałą sytuacją. [TVP]

6

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Grażyna bez uprzedzenia przyjeżdża do mieszkania córek. W tym samym czasie odwiedza je Tomasz. Wszyscy czują się niezręcznie. Gaja uważa, że powinny z Mają ustalać wizyty rodziców, żeby uniknąć w przyszłości takich sytuacji. Zirytowana widokiem Basi Grażyna domaga się od byłego męża zwrotu swojego samochodu. W wydziale ds. nieletnich trwają przesłuchania w sprawie Kasi. Zeznania składa Piotr jako jej bezpośredni przełożony oraz rodzice dziewczyny: Wanda i Ryszard. Kasia z niepokojem czeka na decyzję przełożonych w sprawie jej dalszej pracy w policji. Artur próbuje flirtować z koleżanką z pracy, Honoratą. Naciska na Marka i Karolinę, aby szybciej wynajęli sobie inne mieszkanie. Przyjaciele nie śpieszą się jednak z wyprowadzką. Rozważają możliwość kupienia jakiegoś lokum. Tymczasem Artur jedzie po swoje rzeczy do mieszkania Kamili. Liczy, że dziewczyna będzie w tym czasie w pracy. Nieoczekiwanie spotyka ją przy swoim samochodzie. Okazuje się, że nadal trudno im przejść obok siebie obojętnie. Marcin przejmuje się informacją o planowanym zabiegu Halinki. Jedzie do kliniki, aby powstrzymać ją przed dokonaniem aborcji. Kiedy dowiaduje się, że dziewczyna chciała go tylko sprawdzić, reaguje gwałtownie. Bartek coraz więcej czasu spędza z blokersami, którzy obiecali mu pomoc w nagraniu płyty. Grażyna przyjmuje zaproszenie Krzysztofa i decyduje się ponownie z nim spotkać. [TVP]

7

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Po zakończeniu postępowania okazuje się, że Kasia zostanie w policji, dostała tylko naganę. W ogniwie ds. nieletnich Ada i Darek serdecznie witają jej powrót ulubionymi rogalikami dziewczyny. Piotrek maskuje swoje prawdziwe uczucia wobec Kasi pozorowaną szorstkością. Anna chce zapisać się z Jerzym na terapię małżeńską. Trafia do gabinetu Grażyny poleconej je przez Przemka. Słysząc jej nazwisko: Lewicka, Grażyna domyśla się, że Anna jest żoną Jerzego. Zasłaniając się brakiem wolnych terminów, odmawia poprowadzenia terapii. Marcin ma nadzieję, że jego znajomość z Dorotą znów nabierze rumieńców, ale ona nie chce tkwić w dwuznacznym układzie. Uważa, że miejsce Marcina jest teraz u boku Halinki, która oczekuje narodzin ich dziecka. Pomimo spędzonych z Kamilą intymnych chwil Artur nie zamierza do niej wracać. Nadal mieszka w swojej kawalerce, nie mogąc się doczekać wyprowadzki przyjaciół, i coraz odważniej podrywa Honoratę. Jerzy jest w rozterce, nie wie, czy słusznie postąpił wracając do Anny. Czuje, że ich związek się wypalił. Ze swoich problemów zwierza się Andrzejowi, który od dawna podkochuje się w Annie. [TVP]

8

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006
 • 43 min

Grażyna postanawia sprzedać dom i kupić mieszkanie dla siebie oraz drugie dla Mai lub Gai, aby każda z córek miała swoje. Zaprasza też do siebie Krzysztofa, ale jest to czysto przyjacielska wizyta. Grażyna lubi przystojnego przedsiębiorcę, ale nie jest to miłość, na którą Krzysztof liczy. Marcin odwiedza ojca i próbuje mu powiedzieć o swoich kłopotach, ale w końcu decyduje się milczeć. Artur przyjeżdża z Honoratą na lunch do centrum handlowego, w którym pracuje Kamila. Oboje nie pozostawiają Kamili wątpliwości co do charakteru ich znajomości. Kamila postanawia "znieczulić" się alkoholem. Razem z Karoliną i Dorotą urządza sobie "babski wieczór", ale nawet wtedy nie potrafią rozmawiać o facetach. Anna po wielu latach przerwy znów chce prowadzić samochód. Jerzy nie jest tym zachwycony, ale Andrzej pochwala ten pomysł i daje jej nawet lekcję na placu manewrowym. Matka Halinki odwiedza Marcina, żeby porozmawiać z nim na temat przyszłości dziecka i jego nazwiska. Zapewnia, że nie oczekują od niego żadnych pieniędzy, są w stanie sami zapewnić dziecku godne warunki. [TVP]

9

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006
 • 43 min

Anna zaczyna pracę jako przedstawiciel handlowy firmy sprzedającej karmę dla zwierząt. Jerzy oraz dzieci muszą przejąć niektóre obowiązki domowe. Panom jest to raczej nie w smak. Bartek wagaruje. Spędza czas z blokersami, pragnie nagrać płytę, chodzi też na slamy do Domu Kultury. Ale jego nieobecność w szkole oznacza złamanie warunków umowy podpisanej przez niego ze szkołą. Anna zostaje wezwana na rozmowę do dyrektora liceum. Grażyna prezentuje dom agentowi nieruchomości, aby oszacował jego wartość. Chwilę później pojawia się pierwsza klientka zainteresowana kupnem: Basia, nowa żona Tomka. Kamila czuje się bardzo samotna. W dodatku ma wrażenie, że ktoś ją śledzi. Okazuje się, że Radek ma coraz silniejszą obsesję na jej punkcie. Artur korzysta z wolności i chwilowo pustego mieszkania. Odwiedza go tam Honorata. Do Marcina przyjeżdża narzeczony Halinki, który nie należy do spokojnych mężczyzn, w dodatku ma obstawę. Między rywalami dochodzi do bójki i ostrej wymiany słów. Narzeczony żąda od Marcina, żeby nie wtrącał się w życie Haliny, bo gorzko tego pożałuje. [TVP]

10

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Anna i Jerzy rozpoczynają terapię małżeńską u Przemka. Policyjny informator donosi, że Bartek stał się dilerem narkotyków, które rozprowadza w swojej szkole. Kasia jednak w to nie wierzy. Karolina i Marek biorą kredyt i kupują mieszkanie w bloku, w którym mieszka Kamila. To oznacza, że już wkrótce Artur będzie miał kawalerkę tylko dla siebie. Próbuje więc zacieśnić tak miło zawiązany romans z Honoratą, ale czeka go niespodzianka. Tymczasem Kamila pochłonięta jest pracą, przygotowuje festyn familijny dla klientów centrum handlowego. Zakochany w niej Radek informuje ją, że zapisał się do szkoły wieczorowej, chce zdać maturę. Ona jednak bardziej interesuje się eleganckim nieznajomym, który znów pojawił się w centrum. Maja, córka Grażyny, nie zgadza się na sprzedaż domu obcej osobie. Chce, żeby matka sprzedała go ojcu i jego drugiej żonie, Basi. Nowa pani Zamecznik jest zresztą zdecydowana zrobić wszystko, żeby dom stał się jej własnością. W centrum handlowym przypadkiem dochodzi do spotkania rodziny Lewickich i Zameczników. [TVP]

2023.05.20 00:23:40
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.