Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NA CAŁOŚĆ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1986
 • Premiera:
  1986. 09. 15
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film kryminalny
 • Barwny, 2376 m, 83 min

  Lokacje: Gdańsk (Długi Targ, ul. Mariacka, Brama Zielona, Pomnik Neptuna), Gdynia (klif w Orłowie), Wrocław (areszt śledczy przy ul. Świebodzkiej 1), okolice miast: Szczecinek, Bytów, Jelenia Góra.

Po odsiedzeniu czteroletniego wyroku za napad rabunkowy wychodzi na wolność dwudziestotrzyletni Janusz. Ponieważ ojciec go wyklina, a dziewczyna wyjechała z bogatym przyjacielem do RFN, szuka wsparcia w środowisku przestępczym. Z kumplem z więzienia Markiem, zwanym Małym, postanawiają zrealizować dawny, wymyślony jeszcze w celi plan: dokonać kilku napadów na sklepy "Pewexu" i uciec za granicę. Zabijają dwóch milicjantów, zdobywają broń, kradną samochody, biorą zakładników. Janusz traci siły, chce zrezygnować z ucieczki i wtedy Marek okazuje się odporniejszy. Terroryzują rybaka i jego łodzią wypływają w morze, ale nad nimi pojawia się milicyjny helikopter...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2020.05.20 00:19:05
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl