Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GŁÓD

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1985
 • Premiera:
  1986. 09.
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Barwny, Kopie 35 mm, 1469 m, ok. 50 min

Niemieccy oficerowie inscenizują w getcie ucztę, by nakręcić film dokumentalny, który uspokoiłby opinię światową. Jednym z uczestników biesiady - urządzonej według rytualnych żydowskich zwyczajów - jest mały Joachim. Większość wygłodzonych ludzi umiera na miejscu z przejedzenia. Joachimowi umiera ojciec, ostatnia bliska mu istota. Chłopiec zastanawia się nad możliwością wykorzystania kartki stołówkowej zmarłego ojca. Boi się, że ktoś mógłby odkryć jego oszustwo, ale pragnienie zjedzenia dwóch porcji zupy jest silniejsze. Joachimowi śni się mądry starzec. Rano przypomina sobie o rikszy, którą zbudował dawniej razem z bratem. Umieszcza na rikszy zwłoki ojca, przywiązuje go do pojazdu, do ręki wkłada mu ugryzione jabłko. Jedzie do stołówki, przekonany, że ojciec może uchodzić za śpiącego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1985
  Nagroda im. Andrzeja Munka (przyznawana przez PWSFTviT)
2019.10.01 00:16:15
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego