Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WSTYD

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2006
 • Barwny, 74 min

"Wstyd" opowiada historię skomplikowanych relacji między dorastającą 14-letnią dziewczyną - Asią i trzema starszymi mężczyznami z jej otoczenia. Asia za namową ojca, który coraz bardziej pogrąża się w depresji po śmierci żony, zaczyna brać lekcje gry na skrzypcach u Jana. Jednocześnie za namową koleżanki zaczyna kokietować nauczyciela i prowokować go. W tym samym czasie Asia czuje się bacznie obserwowana przez dawnego kolegę taty - ginekologa Tomasza, który wraz z żoną stracili właśnie nienarodzone jeszcze dziecko... Sytuacja między Asią i tymi trzema dorosłymi mężczyznami zagęszcza się doprowadzając do tragicznego w skutkach finału.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2006
  Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty")-Wrocławska Nagroda Filmowa w konkursie "Nowe Kino Polskie"
 • 2006
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema")-"Złoty Zamek"
 • 2007
  Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy scenariusz
2022.02.24 11:13:31
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski