Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SOBÓTKI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1965
 • Premiera:
  1966. 06. 23
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Język:
  polski, niemiecki, rosyjski
 • Czarno-biały, 2351 m, 86 min

  Lokacje: Wrocław (Plac Piłsudskiego w dzielnicy Karłowice - Różanka], przystanki kolejowe Wrocław Leśnica i Bardo Śląskie, stacja Kolejowa Podczerwone w gminie Czarny Dunajec.

Dramat społeczno - obyczajowy, ukazujący problemy związane z formowaniem się nowej społeczności na wyzwolonych Ziemiach Zachodnich. Świeca, który stracił w czasie wojny całą rodzinę, przeniósł się na Dolny Śląsk. Zaadoptował kilkuletnią Jadwigę i Karola, chłopca z podkarpackiej wsi. Dziewczyna nie rozumie jednak ojca, a w czasie ostrej kłótni dowie się, że nie jest jego córką, Karol zaś przeżyje gorycz porażki z ukochanym Jadwigi z Wrocławia. Młodzi nie opuszczą jednak ciężko chorego Świecy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SOBÓTKI
Powieść
AutorMaciej Patkowski

Varia
pokaż

2022.05.21 07:07:02
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor