Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WIECZÓR PRZEDŚWIĄTECZNY

 • Tytuł alternatywny: PRZEDŚWIĄTECZNY WIECZÓR
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1966
 • Premiera:
  1966. 04. 09
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film poetycki
 • Czarno-biały, 2030 m, 73 min

  Lokacje: Warszawa (Dworzec Warszawa Śródmieście).
  Wszystkie dotychczasowe źródła podają, że film nosi tytuł "Przedświąteczny wieczór", jednak w czołówce filmu - pomimo specyficznej prezentacji (migający neon) - pojawia się tytuł: "Wieczór przedświąteczny".

Poetycka opowieść o ludzkiej samotności, o pogoni za szczęściem i poszukiwaniu idealnej miłości - historia mężczyzny usiłującego w wigilijny wieczór odnaleźć wyimaginowaną przez siebie idealną kobietę. W wigilijny wieczór Andrzej wraca do pustego mieszkania i próbuje odnaleźć ślad swej wymarzonej Ewy. Wędrówka od lekarza psychiatry, poprzez spotkanie z pełną temperamentu brunetką i dawnymi towarzyszami broni do rozmowy telefonicznej ze swoim sobowtórem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
WIECZÓR PRZEDŚWIĄTECZNY
Nowela
AutorJerzy Stefan Stawiński

Varia
pokaż

2022.05.21 07:07:02
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego