Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HELA W OPAŁACH

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2006-2008
 • Premiera:
  2006. 09. 10
 • Barwny,

  Seria I: Odcinki 1-15. Okres zdjęciowy: 19 lipca - sierpień 2006.
  Seria II: Odcinki 16-28. Okres zdjęciowy: 14 lutego - 28 marca 2007
  Seria III: Odcinki 29-41. Okres zdjęciowy: kwiecień - 31 maja 2007
  Seria IV: Odcinki 42-56. Okres zdjęciowy: 23 stycznia - marzec 2008
  Serial jest polską wersją amerykańskiego serialu "Grace Under Fire" (Grace w opałach) emitowanego w latach 1993-98.

Tytułowa Helena Trojańska (Anna Guzik) to pracująca matka trojga dzieci, kobieta po przejściach, zdeterminowana jednak, by całkowicie zmienić swoje życie. Wyzwoliwszy się z niefortunnego małżeństwa, postanawia polepszyć los swój i swoich pociech, w czym bardzo pomaga jej mądrość życiowa, siła ducha i... wsparcie przyjaciół. Pomimo niewesołej przeszłości Hela stara się optymistycznie patrzeć w przyszłość. Posiada duże poczucie humoru, które znacznie ułatwia jej relacje z niesfornymi dziećmi, Kacprem (Adrian Gąsior), Nelą (Julia Kerner) i Jasiem, ciągle swatającymi ją sąsiadami, Edytą i Ryśkiem (Agata Kulesza i Piotr Gąsowski) oraz kolegami z... elektrociepłowni, gdzie właśnie rozpoczyna pracę. Dużo się dzieje w życiu Heleny. Dystans do samej siebie, błyskotliwość i bezkompromisowość pozwalają jej zgrabnie poradzić sobie z perypetiami codziennego galimatiasu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

HELA W OPAŁACH w internecie

KOBIETA PO PRZEJŚCIACH (1)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Kiedy Hela jedzie samochodem z dziećmi, drogówka chce jej wlepić mandat. Hela opowiada policjantowi o swojej żałosnej sytuacji życiowej. Wieczorem, w domu kładzie dzieci spać. Przychodzi sąsiadka, Edyta (Agata Kulesza), która opowiada jej o poznanym w barze mężczyźnie - idealnym kandydacie na nowego męża Heli, również rozwodniku. Okazuje się, że Leszek (Mariusz Kiljan) przyszedł z Edytą i czeka na werandzie. Hela i Leszek szybko znajdują wspólny temat do rozmów. Ze szczegółami omawiają wady byłych współmałżonków... Hela zaczyna pracę w elektrociepłowni. Początki nie są łatwe, już pierwszego dnia musi zmierzyć się z seksistowskimi postawami kolegów z pracy. Na szczęście nie jest sama. Razem z nią zaczyna pracę wojująca feministka, Wanda (Agnieszka Suchora). Tymczasem Hela musi podjechać do szkoły syna. Kacper (Adrian Gąsior) pobił się bowiem z kolegą. Wieczorem Hela wybiera się z Leszkiem na kolację. Niestety opiekunka do dzieci zawodzi i Hela z Leszkiem zmuszeni są zostać w domu. Wracają więc do rozmowy o byłych współmałżonkach. Zakładają się, kto miał gorzej. Hela wygrywa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

NA DACHU (2)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Edyta (Agata Kulesza) i Rysiek (Piotr Gąsowski) namawiają Helę, żeby zaczęła umawiać się na randki i jeszcze raz spróbowała szczęścia z mężczyznami. Przekonują ją również, żeby spojrzała łaskawszym okiem na Leszka (Mariusz Kiljan), rozwiedzionego aptekarza. Hela twierdzi jednak, że nie jest jeszcze gotowa. Poza tym ma teraz poważniejsze problemy - były mąż nie płaci alimentów, a Kacper (Adrian Gąsior) zamyka się w sobie, spędzając wieczory samotnie na dachu garażu. Hela próbuje rozmawiać z synem, ale ten nie bardzo ma na to ochotę. Mówi, że to jego "męskie" problemy, o których nie opowiada się kobietom. Hela prosi Ryśka i Leszka, którzy przyszli do niej na obiad, aby spróbowali porozmawiać z Kacprem. Rysiek wspina się na dach i odkrywa powód, dla którego Kacper spędza tam tak wiele czasu. Z dachu widać bowiem jak atrakcyjna sąsiadka bierze codziennie wieczorem prysznic...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

DOBRY, ZŁY I APTEKARZ (3)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Hela rozmawia z Edytą o swoim ideale mężczyzny. W pracy brygadzista rozdaje wszystkim czeki z wynagrodzeniem. Tylko Hela nie dostaje wypłaty. Okazuje się, że jej pensję zajął urząd skarbowy, z tytułu niezapłaconych podatków jej byłego męża. Hela i dzieci idą na obiad z aptekarzem Leszkiem do centrum zabaw. Leszek ma tego dnia podpisać papiery rozwodowe. Dowiadziawszy się o kłopotach Heli, obiecuje pomóc jej w urzędzie skarbowym. W zamian jednak chce, aby Hela zjadła z nim kolację we dwoje. Podczas ich wspólnej kolacji niespodziewanie pojawia się była żona Leszka i wyznaje, że ciągle go kocha i pożąda. Nalega, aby poszedł z nią do domu. Leszek, za przyzwoleniem Heli, wychodzi z żoną. Następnego dnia, zgodnie z obietnicą, przyjaciel przychodzi pomóc jej w sprawie podatków, ale zaczyna mówić o sobie i żonie... Dochodzi do kłótni. Następnego dnia Leszek mimo wszystko pojawia się w urzędzie, oznajmiając, że będzie reprezentował Helę. I jednym sprytnym "pociągnięciem" formalno-administracyjnym uwalnia Helę od problemów z Urzędem Skarbowym.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

EGZAMIN DOJRZAŁOŚCI (4)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Byli teściowie Heleny, Krystyna (Stanisława Celińska) i Mundek (Roman Kłosowski), zabierają dzieci na weekend. Helena zostaje sama w domu i nie bardzo potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji - odczuwa pustkę. Edyta widząc co się z nią dzieje namawia ją, by poszły na miasto zaszaleć. Aptekarz skarży się Ryśkowi, że była żona zabrania mu widywać się z ukochanym psem i zabierać go na spacery. Zbulwersowany Rysiek postanawia wraz z Leszkiem uprowadzić psa. Helena i Edyta idą do knajpy i poznają bardzo młodych facetów, którzy wyciągają je na imprezę do klubu studenckiego. Tam Hela poznaje Tomasza (Mateusz Damięcki) - młodego inteligentnego studenta, który chce ją uwieść. Hela mimo, że chłopak naprawdę jej się podoba nie decyduje się na romans. Poczucie odpowiedzialności bierze górę. Akcja porwania psa Leszka kończy się fiaskiem. Dzieci wracają do domu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

POWIEDZ DZIECIOM DOBRANOC (5)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Hela dostaje pełny etat w elektrociepłowni. Oznacza to, że będzie musiała pracować od szóstej popołudniu do drugiej w nocy. Musi więc znaleźć kogoś do opieki nad dziećmi. Przez jej dom przewija się cała galeria typów: młody chłopak bez żadnego doświadczenia, sadystka, kobieta z wyrokiem sądowym. Zrezygnowana, Hela prosi o pomoc sąsiadów - Edytę, Ryśka i swojego przyjaciela Leszka. Dzieci nie najlepiej znoszą brak mamy. Nie podoba im się, że Hela zamiast być z nimi, musi spędzać czas w pracy. Szczególnie zawiedziona jest Nela, która niedługo będzie miała występ w szkole i chciałaby, aby mama mogła go obejrzeć. Hela jednak nie chce prosić szefa o ulgowe traktowanie ze względu na swoją sytuacją. Na szczęście okazuje się, że szef i koledzy z pracy, mimo pozornie szorstkiego zachowania, mają dużo zrozumienia dla samotnej matki. Szef zwalnia Helę z pracy na kilka godzin, aby ta mogła zobaczyć występ córki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

MĘKA I ROZKOSZ TWORZENIA (6)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Hela ma serdecznie dosyć swoich dzieci i syna sąsiadki, którzy wszędzie za nią łażą. Nawet do łazienki. Marzy o chwili dla tylko siebie, gdzie nikt nie będzie ją odrywał od tego, co robi. Podczas porządków Hela znajduje obrazy, które malowała we wczesnej młodości. Zainspirowana urządza sobie w kuchni swój mały kącik malarski z silnym postanowieniem zajęcia się swoja pasją. Gry rozpoczyna pracę, do mieszkania niezapowiedzianie wpada Leszek i zwierza jej się, że nie wie, co robić z wolnym czasem. Jak tylko Leszek wychodzi, do jej domu wpadają koledzy z pracy. Chcą rozegrać u niej partyjkę pokera, a ona nie ma serca im odmówić. Udręczona odwiedza Ryśka i żali mu się, że ani przez chwilę nie może być sama i oddać się temu, co lubi - czyli malarstwu. On uświadamia jej, że nie jest to kwestia przestrzeni fizycznej tylko psychicznej. Hela postanawia wziąć sobie do serca filozoficzne nauki Ryśka.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ROZWÓDKA DO WZIĘCIA (7)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Edyta z Ryśkiem baraszkują w nocy w sypialni, budząc przy okazji Helę. Rano Edyta namawia przyjaciółkę, żeby poszła na "wieczorek drugiej szansy" czyli specjalne spotkanie dla ludzi owdowiałych lub rozwiedzionych. Sama poznała na takim wieczorku swojego aktualnego trzeciego, a formalnie czwartego, męża. Oboje sąsiedzi zostają z dziećmi Heli. Rysiek tłumaczy małej Neli, jak rząd zabiera jej pieniądze na podatki i jak je trwoni. Hela spotyka na wieczorku Leszka, jak się okazuje jedynego normalnego mężczyznę w całym tłumie prawdziwych dziwaków. Wreszcie zaczepia ją Adam, przystojny muzyk z kapeli - pierwszy mąż Edyty, który najwyraźniej na nią "leci". Hela rozmawia o nim z sąsiadką. Edyta zaczyna żałować, że się z nim rozwiodła. Wkrótce zaprasza Helę na wspólną kolację, oczywiście z Adamem. Wspólny wieczór okazuje się jednak wielką porażka. Edyta się rozkleja i ma do siebie żal, że jest złą kobietą i niszczy swoje kolejne małżeństwa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

MOJA MŁODSZA SIOSTRA (8)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Hela ma urodziny. Niespodziewaną wizytę składają jej siostry, starsza Lidka (Viola Arlak) i młodsza Ewcia (Katarzyna Kwiatkowska). Okazuje się, że Ewcia schodzi na złą drogę - za dużo pije, nie przebiera w mężczyznach, w rodzinnym mieście prowadza się chłopakiem, który jest alkoholikiem i nieudacznikiem, bardzo przypominającego byłego męża Heli. Lidka prosi siostrę, aby ta porozmawiała z Ewcią i przemówiła jej do rozumu. Hela początkowo odmawia. Sama w życiu popełniła wiele błędów i uważa, że powinna prawić innym morałów. Kiedy jednak Ewcia zaczyna podrywać Ryśka, a następnie wychodzi z przyjęcia urodzinowego Heli z jej kolegą z elektrociepłowni i wraca dopiero nad ranem, Hela zmienia zdanie. Zachowanie siostry mobilizuje ją do przeprowadzenia poważnej rozmowy z Ewcią. Hela zdaje sobie bowiem sprawę, z tego, co czeka jej młodszą siostrę i chce ją ustrzec przed popełniłem podobnych błędów.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

BEZCENNE ZDJĘCIE (9)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Nela sprawia coraz większe kłopoty wychowawcze. Jest wyjątkowo niesforna w odróżnieniu od swojego brata Kacpra, którego zachowanie w ostatnich dniach uległo radykalnej poprawie. Rysiek nalega, aby Hela wybrała się na randkę z jego znajomym. Hela, mimo oporów, ostatecznie się zgadza. Okazuje się, że Leszek również ma randkę. Postanawiają więc z Helą, że wspólnie pójdą do restauracji z nowymi partnerami. Podczas kolacji w pizzerii Renata, towarzyszka Leszka, okazuje się nieznośną hipochondryczką, zaś Piotr, który przyszedł z Helą, to chorobliwe skąpiradło. Hela postanawia "zwiać" z randki przez okno w toalecie. Na podobny pomysł wpada Leszek. Po powrocie do domu Hela oznajmia Edycie i Ryśkowi, że już nigdy więcej nie da się swatać. W nocy rozmawia z Nelą na temat jej zachowania. Mała mówi jej, że tata odszedł z powodu małego braciszka i dlatego go nienawidzi. [TVN]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

HELA W CENTRUM WYDARZEŃ (10)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Hela wraz z dzieciakami odwiedza "park rozrywki" w centrum handlowym, gdzie spotyka grających w kręgle kolegów z pracy - Bogdana, Czarka, Wojtka i Jacka. Bogdan przedstawia Heli swoją żonę Danutę (Ewa Ziętek), która niespodziewanie pyta ją o to, jak się posuwają pracę przy budowie huśtawki dla dzieci. Hela nie ma jednak pojęcia, o co chodzi. Dopiero Wojtek w tajemnicy wyjaśnia jej, że Bogdan ma skłonności do zakładów bukmacherskich i kiedy idzie grać na pieniądze, okłamuje żonę, że jest u Heli. Edyta tymczasem zwierza się Heli, że chciałaby mieć dziecko. Rysiek odwiedza Helę i mówi jej, że ma dość pracy jako konserwator słupów telefonicznych. Twierdzi, że jego życie jest monotonne i dotkliwie brak mu adrenaliny. Hela rzuca mimochodem, że skoro mu źle, powinien zmienić pracę. Następnego dnia, bez uzgodnienia z Edytą, Rysiek rzuca pracę. Wkrótce znajduje nowe zajęcie jako pilot helikoptera. [TVN]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 03:22:58
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.