Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DLACZEGO NIE!

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007
 • Premiera:
  2007. 01. 19
 • Barwny (negatyw: Kodak), 97 min

  Okres zdjęciowy: sierpień - wrzesień 2006.
  Lokacje: Warszawa (m.in. plac Trzech Krzyży, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Teatralny, ul. Freta, dziedziniec ASP, biurowiec Passage Diana przy ul. Chmielnej 13, Mac Donald,s przy ul. Marszałkowskiej, basen Pałacu Młodzieży w Pałacu Kultury i Nauki, wieżowiec Rondo 1, Most Siekierkowski), Suwalski Park Krajobrazowy, Wzgórze Dylewskie. Zdjęcia podwodne: Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Komedia romantyczna w iście gwiazdorskiej obsadzie: nawet epizodyczne role powierzono tam znanym i lubianym aktorom. "Dlaczego nie!" to kolejna wersja bajki o Kopciuszku, który po wielu perypetiach trafia na swego księcia z bajki. Luksusowe wnętrza, malownicze plenery i ścieżka dźwiękowa, na którą złożyły się polskie i światowe przeboje, dopełnia efektownej całości.

Małgosia pochodzi z małej wioski, ale jest dziewczyną utalentowaną, przebojową i pewną siebie, choć jednocześnie niepoprawną romantyczką i idealistką. Po ukończeniu szkoły średniej decyduje się wyruszyć z rodzinnej wsi do stolicy, gdzie pragnie zdawać na Akademię Sztuk Pięknych. Udaje się jej to już za pierwszym razem, a przy okazji dziewczyna poznaje zdającego na tę samą uczelnię Piotrka.
Pięć lat później Małgosia ma już w kieszeni dyplom graficzki i od trzech miesięcy mieszka z Piotrkiem, którego po drodze dwa razy wyrzucano ze studiów. Chłopak ich nie skończył, ale nie spędza mu to snu z powiek. Oboje z Małgosią dostają pracę w dużej firmie cateringowej, gdzie zostają rozwozicielami pizzy. Małgosia traktuje to jednak tylko jako tymczasowe zajęcie. Złożyła podania w kilkudziesięciu agencjach reklamowych, licząc, że któraś z nich przyjmie ją do prawdziwej, dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy.
Dostarczając zamówione jedzenie do jednej z agencji, Małgosia przy okazji próbuje się dowiedzieć o losy swojego podania. Trafia na przystojnego mężczyznę imieniem Dawid, który wydaje polecenia personelowi. Biorąc go za prezesa firmy, dziewczyna wypytuje o szanse zatrudnienia. Dawid każe jej na początek posprzątać jego apartament, ale później, niestety, próbuje się do niej dobierać. Małgosia ucieka w popłochu, lecz nie rezygnuje ze starań o etat. Od pracującej w tej samej agencji kelnerki Moniki dowiaduje się, że w sprawie pracy powinna rozmawiać z Renatą, bo to ona podejmuje takie decyzje.
Renata nie robi jej wielkich nadziei, ale zleca na próbę przygotowanie projektu scenariusza reklamówki i plakatu kampanii promocyjnej nowych perfum. Małgosia od razu zabiera się do dzieła i nazajutrz przedstawia Renacie gotowy projekt. Gdy jednak parę dni później zgłasza się ponownie, pytając o jego losy, dowiaduje się, że został odrzucony, a do realizacji przyjęto propozycję Renaty.
Załamana dziewczyna jest gotowa wracać w rodzinne strony, chce jednak najpierw odzyskać swój projekt. Spotkany na pływalni Dawid twierdzi, że zostawił go na swoim biurku. Małgosia jedzie do agencji i z pomocą Moniki dostaje się do gabinetu prezesa. Projektu jednak nie znajduje. Postanawia zaczekać na powrót Dawida. Oczekiwanie skraca sobie popijaniem stojącej tam whisky. Kiedy w gabinecie zamiast Dawida zjawia się Janek - sympatyczny, młody mężczyzna, którego Małgosia spotkała już przelotnie - dziewczyna bierze go za ochroniarza. Janek nie prostuje i - co prawda, trochę przypadkowo - zabiera wstawioną Małgosię za miasto na ryby. Ich znajomość się zacieśnia, przystojny ochroniarz zaczyna dziewczynie naprawdę się podobać. Małgosia nie wie jednak, że Janek coś przed nią ukrywa. [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2007
  Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie"-Diamentowy Bilet
2023.01.18 02:42:36
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.