Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

UBRANIE PRAWIE NOWE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1963
 • Premiera:
  1964. 04. 30
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Czarno-biały, 2624 m, 81 min

  Lokacje: Śladków Mały k. Chmielnika, Busko Zdrój, Nowy Korczyn.

Po kilkunastoletniej pracy w mieście w charakterze służącej Róża wraca do rodzinnej wsi. Choć młodość ma już za sobą, jej spore oszczędności zwracają uwagę kilku miejscowych kawalerów. Jeden z nich, syn sąsiadki Bonichy, Ignacy, zachęcony licznymi prezentami decyduje się na małżeństwo i bez żalu rozstaje się z młodą, ale biedną Zofką. Niedługo po ślubie Ignacy umiera. Oszczędności Róży topnieją, więc ponownie wyjeżdża do miasta. Po kilku miesiącach odwiedza ją sąsiadka ze wsi, Bonicha wraz z młodszym synem. Jaś ma tylko jedno życzenie. Oprócz nowego ubrania chciałby od przyszłej żony otrzymać zegarek.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
RÓŻA
Nowela
AutorJarosław Iwaszkiewicz

Patrz także:
schowaj

 • 1958
  Etiuda szkolna / Tadeusz Worontkiewicz
2020.05.20 00:19:33
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency