Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TWARZĄ W TWARZ

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007
 • Premiera:
  2007. 09. 04
 • Barwny, 12 odcinków x ok. 45 min

  Okres zdjęciowy: 16 kwietnia - 23 listopada 2007 (seria I), 3 czerwca 2008 - (seria II).
  Lokacje: Warszawa (Instytut Hematologii i Transfuzjologii, Osiedle "OAZA" na ul. Białobrzeskiej 15, terminal 2 lotniska Okęcie, Stare Miasto), Szwajcaria.

Można zmienić twarz. Można zmienić tożsamość, ale nie można zmienić przeszłości. Czasami człowiek stara się od niej uciec. Często jednak nie ma wyjścia i musi się z nią zmierzyć. Stanąć twarzą w twarz z tym co było, aby odbudować swoje życie.
Ważka vel Wiktor Waszak jest cenionym w światku przestępczym specem od napadów i włamań. Podczas jednej z akcji policyjnych zostaje postrzelony w twarz. W czasie akcji ginie policjant. Głównym podejrzanym staje się Ważka. Ścigany przez policję ucieka z kraju. Dzięki pomocy przyjaciela, Piekarza, trafia do szwajcarskiej kliniki chirurgii plastycznej prowadzonej przez profesora Michalskiego. Operacji Ważki podejmuje się córka profesora, utalentowany chirurg plastyczny, Marta Michalska. W ciągu dwóch lat przeprowadza cykl operacji, które zmieniają jego twarz. Marta nic nie wie o prawdziwej przeszłości swojego pacjenta i zakochuje się w nim z wzajemnością. Ważka chce zacząć nowe, uczciwe życie z ukochaną kobietą. Okazuje się jednak, że jego sprawy sprzed lat krzyżują wspólne plany. Musi wrócić do kraju i oczyścić z zarzutu morderstwa policjanta. Marta dowiaduje się o przestępczej przeszłości człowieka, którego kocha. Zaczyna wątpić w jego niewinność...
"Twarzą w twarz" to serial o sile uczuć, które wystawione zostaną na bolesną próbę. Czy Marta zdecyduje się jeszcze raz zaufać Wiktorowi i pomóc mu w udowodnieniu prawdy? Czy Wiktorowi uda się ochronić Martę przed zagrożeniem, na które została przez niego narażona? Czy wbrew wszystkiemu i wszystkim ich miłość przetrwa? Ważnym wątkiem serialu są także skomplikowane związki łączące wszystkich bohaterów. Jedne rozpadną się, inne wzmocnią, a jeszcze inne nabiorą nowego znaczenia. Powoli wszyscy bohaterowie zrzucają swoje maski i odsłaniają drugą twarz.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

TWARZĄ W TWARZ w internecie

Patrz także:
schowaj

1

 • Odcinek serialu

Strzelanina w Babicach. W niejasnych okolicznościach ginie policjant Hubert Sieńczuk. Oskarżony o to zabójstwo Wiktor Waszak, znany w środowisku przestępczym jako Ważka, ucieka z kraju. Dzięki pomocy swojego ojca chrzestnego, Piekarza trafia do Szwajcarii. Tam w klinice profesora Michalskiego poddaje się serii operacji plastycznych, które zmieniają jego twarz. Operuje go córka profesora, Marta. Całkowita przemiana Ważki trwa dwa lata. W tym czasie Wiktor i Marta zakochują się w sobie. Przeszłość daje jednak o sobie znać, bo ktoś wpada na trop Wiktora i próbuje go zabić. Nie chcąc narażać Marty na niebezpieczeństwo, Wiktor postanawia wrócić do kraju, żeby oczyścić swoje imię. Marta robi ukochanemu niespodziankę i kupuje bilet na ten sam lot do Polski. Nie udaje jej się jednak kupić miejsca w samolocie obok Wiktora. Wiktor prosi jej sąsiada, żeby się przesiadł, ten oznajmia, że przesiadanie przynosi pecha. Tym pasażerem jest Adam Knapp, specjalista od zabezpieczeń sieciowych. Obawiając się, że straż graniczna może odkryć podrobiony paszport Wiktora, prosi Martę, żeby odprawiali się osobno. Kompletnym zaskoczeniem dla obojga jest aresztowanie na lotnisku Marty. Wiktor zachowuje przytomność umysłu i w ostatniej chwili przechwytuje jej walizkę. Wyrzuca z niej wszystkie swoje rzeczy. Marta od podinspektora Wnuka dowiaduje się, że Wiktor jest poszukiwanym groźnym przestępcą, oskarżanym o morderstwo. Jest w szoku. Do Wiktora dociera, że ktoś go musiał zdradzić. Dzwoni do jedynej osoby, której ufa w Polsce - do swojego chrzestnego Piekarza i umawia się z nim na spotkanie. Nie wie, że Piekarz poszedł na układ z policją i w zamian za wyciągnięcie syna Brazyla z więzienia, wydał go policji. Wiktor zachowuje ostrożność i poddaje Piekarza próbie. Wyławia z tłumu turystę i opisuje go Piekarzowi przez telefon jako siebie. Natychmiast opisana osoba, zostaje aresztowana przez policyjnych tajniaków. Wiktor rozpoczyna niebezpieczną grę, w której stawką jest teraz nie tylko jego życie, ale również jego ukochanej. Martę w celi odwiedza przyjaciel zastrzelonego policjanta, Marcel. Dla niego sprawa śmierci Huberta ma nie tylko zawodowy, ale przede wszystkim osobisty wymiar.

2

 • Odcinek serialu

Piekarz domaga się od Wnuka, aby ten zgodnie z umową za wystawienie Ważki, załatwił zwolnienie jego syna Brazyla z więzienia. Nieoczekiwanie w hali bokserskiej Piekarza, pojawia się Marta. Szuka Wiktora. Nie wie, że to Piekarz zdradził jej ukochanego. Marta poznaje wersję wydarzeń w Babicach z perspektywy Marcela. Dowiaduje się, że Wiktor nie tylko zabił policjanta, ale również posadził na wózku inwalidzkim swojego najlepszego przyjaciela, Śliwę. Po wysłuchaniu szczegółowej opowieści Marcela, ma mętlik w głowie. Nie wie, komu może ufać. Zaczyna mieć wątpliwości, czy Wiktor jej jednak nie okłamał. Wiktor po zdradzie Piekarza szuka bezpiecznej kryjówki. Wybiera jedną z agencji towarzyskich w centrum miasta. Tam poznaje Olę i "wynajmuje" ją na 48 godzin. Wbrew oczekiwaniom dziewczyny zostawia ją w pokoju i wychodzi. W tym czasie Marta rysuje fikcyjny portret pamięciowy Ważki. Wnuk analizując zdjęcia z lotniska przypuszcza, że Wiktor ukrywa się pod nazwiskiem Adam Knapp. Taka informacja trafia do gazet i do telewizji. Marta zostaje wypuszczona z aresztu, ale podinspektor Wnuk przydziela jej "ochronę". Wnuk wierzy, że Marta doprowadzi go do Ważki. Wiktor próbuje skontaktować się z Martą w hotelu, ale w ostatniej chwili dostrzega Marcela i rozpoznaje w nim policjanta, który strzelał do niego w Babicach. Ważka jedzie do Babic po ukryte pieniądze. Potem wraca do hotelu, gdzie w końcu udaje mu się zamienić kilka słów z Martą. Ta mówi mu, że policja kazała jej narysować jego portret. Rozmowę przerywa im dźwięk policyjnej krótkofalówki. Wiktor ucieka do holu i słyszy z radia, że policja ma aktualny portret pamięciowy Ważki. Wiktor myśli, że Marta opisała go policji. Marta kontaktuje się z ze swoją kuzynką Agnieszką. Zatrzymuje się u niej i zwierza ze swoich problemów. Agnieszka radzi jej, aby słuchała swojej intuicji i kierowała się sercem. Policja robi nalot na agencję towarzyską, w której ukrywa się Wiktor. Ola tak sprytnie zajmuje policjanta, że ten nie kończy przeszukania jej pokoju. Wiktor prosi Olę, żeby pomogła mu dojechać go granicy. Na stacji benzynowej przed niemiecką granicą, Wiktor widzi informację w telewizji, ze zdjęciem Knappa, podpisanym jako Wiktor Waszak. Dociera do niego, że Marta go nie zdradziła. Zostaje jedynie problem Adama Knappa, pasażera z samolotu, który może pamiętać jego twarz. Wiktor wraca do Warszawy.

3

 • Odcinek serialu

Wiktor wraca z Olą do Warszawy. Jedyny sposób na skontaktowanie się z Martą, żeby nie wzbudzać podejrzeń, to wejście na sympozjum chirurgów. Wiktor prosi Olę, żeby pojechała z nim do centrum handlowego po odpowiednie ubrania. Wtajemnicza dziewczynę w swój plan. W centrum handlowym Wiktor mija się z Martą, która robi w tym czasie zakupy z Agnieszką. Kochankowie nie widzą się. Marta kupuje test ciążowy. Wynik jest pozytywny, spodziewa się dziecka. Podinspektor Wnuk idąc fałszywym tropem, próbuje namierzyć Adama Knappa. Knapp ukrywa się w mieszkaniu Jarka, chłopaka którego wynajmuje do obrabiania bankomatów. Jest nieufny i gdy Jarek chce wyjść z domu, każe oddać sobie klucze. Chłopak skuszony obietnicą wysokiej nagrody za wskazanie Ważki, zgłasza się na policję. W dowód wdzięczności dla Piekarza, za wystawienie Ważki, Wnuk załatwia zwolnienie jego syna Brazyla, z więzienia. Marta przyjeżdża na sympozjum. Wiktor dzięki pomocy Oli kradnie zaproszenie i wchodzi na salę. Marta zauważa go w czasie swojego odczytu. Mdleje. Wiktor nie może jej pomóc, bo podbiega do niej Marcel i wyprowadza ją z sali. Marcel chce zawieźć Martę do Anity, wdowy po zastrzelonym w Babicach policjancie, ale dostaje informację, że Wnuk zlokalizował Knappa. Wiezie Martę na miejsce policyjnej akcji. Wiktor jedzie za nimi. Adam Knapp, omyłkowo wzięty za Ważkę próbuje uciec policyjnej obławie. Dochodzi do wniosku, że policja odkryła czym zajmuje się naprawdę. W czasie ucieczki zostaje wepchnięty pod autobus. Sprawcą jest Żyła, człowiek od brudnej roboty biznesmena Zarzyckiego. Magnat prasowy chce śmierci Ważki, bo obawia się, że posiada on kompromitujący go weksel. Marta widzi na miejscu Wiktora i podejrzewa, że to on zabił Knappa, bo mężczyzna był jedyną osobą , która mogła rozpoznać jego twarz. Wiktor za wszelką cenę chce się spotkać z Martą. Czeka na nią na klatce schodowej. Chce wytłumaczyć całą sytuację, Marta go jednak nie słucha. Wiktor pokazuje Marcie pierścionek zaręczynowy, który kupił w Szwajcarii, mówi, że chce się oczyścić z zarzutów dla niej. Marta zdenerwowana krzyczy, że zabił Knappa. Wiktor widząc, że nie przekona jej o swojej niewinności, prosi, żeby wydała go policji. Marta ze łzami w oczach odpowiada, że nie może, bo jest z nim w ciąży.

4

 • Odcinek serialu

Policjanci są przekonani, że pod kołami autobusu zginął Ważka. Z gratulacjami do komendanta dzwoni Minister Spraw Wewnętrznych, bo sprawa złapania Ważki miała dla policji charakter prestiżowy. Marcel Jaworski informuje Anitę Sieńczuk, wdowę po Hubercie, że zabójca jej męża poniósł zasłużoną karę. Marcel liczy na to, że Anita zamknie w końcu tamten bolesny rozdział swojego życia i będzie gotowa na nowy związek. Policyjna euforia trwa do czasu, kiedy patomorfolog Roman w czasie sekcji zwłok odkrywa, że twarz Knappa nie nosi śladów operacji plastycznych. Wnuk dowiaduje się, że zabity mężczyzna nie mógł być Ważką. Z Europolu, policja dostaje materiały, z których wynika, że Knapp był poszukiwany za przestępstwa bankowe. Komendant wpada na pomysł, żeby wykorzystać tę pomyłkę na korzyść policji. Dzięki pomocy magnata prasowego Zarzyckiego, sprawa śmierci Ważki zostaje nagłośniona w mediach. Policja liczy na to, że Wiktor straci czujność i popełni jakiś błąd. Zarzycki zgadza się na współpracę, bo ma osobisty powód, dla którego chce namierzyć Ważkę. Boi się, że Wiktor ujawni kompromitujący go weksel. Dwa lata wcześniej Zarzycki zlecił Piekarzowi napad na swojego biznesowego wspólnika Kasprzyka. Kasprzyk miał jego weksel na 3 miliony złotych. Wykonawcą napadu był Wiktor, a weksel zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Przy okazji tego napadu, w Babicach zginął policjant Hubert, a o jego zabójstwo został oskarżony Wiktor. Teraz Zarzycki podejrzewa, że ów weksel znajduje się w rękach Ważki. Jeśli ujrzy on światło dzienne, biznesmen zostanie oskarżony o zlecenie napadu na Kasprzyka i trafi do więzienia. Marta próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji. Serce podpowiada jej, że Wiktor nie byłby zdolny zabić człowieka, ale wszystkie fakty wydają się temu przeczyć. Wiktor odreagowuje informację, że zostanie ojcem, w barze. Gdy pijany próbuje wsiąść do samochodu, zatrzymuje go patrol policji i odwozi do izby wytrzeźwień. Tam okazuje się, że nazwisko, którym się posługuje, figuruje w rejestrze Izby i że ma niezapłacone wcześniejsze pobyty. Wiktor nie ma przy sobie pieniędzy. Z pomocą przyjeżdża Ola. Wnuk ma coraz większe problemy ze wzrokiem. Nie chce iść na badania i operację, bo obawia się, że zostanie odsunięty od śledztwa. Wnuk wierzy, że Marta doprowadzi go do Ważki i zleca założenie w mieszkaniu Agnieszki podsłuchu. Wiktor na stadionie Dziesięciolecia kupuje broń. Dopada Piekarza w jego samochodzie. Piekarz przyznaje się do zdrady. Opowiada o swoim układzie z Wnukiem i o staraniach, żeby wyciągnąć syna Brazyla z więzienia. Wiktor korzystając z pomocy Oli dostaje się do mieszkania Agnieszki. Próbuje za wszelką cenę przekonać Martę do wyjazdu. Marta nie chce go słuchać. Doprowadzony do ostateczności, decyduje się ją zastraszyć. Grozi jej, że jeśli nie wyjedzie, to ją zabije. Aby uwiarygodnić swoje zachowanie opowiada inną wersje wydarzeń sprzed dwóch lat w Babicach. Przyznaje się, że zabił Huberta. Wiktor daje Marcie bilet na lot do Szwajcarii i ucieka z mieszkania. Na teren osiedla wbiegają ludzie Wnuka. Policjant wie, że w bloku gdzieś ukrywa się Ważka, musi go tylko odnaleźć.

5

 • Odcinek serialu

Marta przerażona groźbami Wiktora decyduje się na wyjazd z Polski. Nie zdradza swojego zamiaru policji i ukrywa przed Wnukiem bilet. Blok zostaje dokładnie obstawiony przez policjantów, którzy pod dowództwem Wnuka i Marcela systematycznie przeszukują cały budynek. Wiktorowi udaje się wymknąć policyjnej obławie tylko dzięki swojemu sprytowi i pomocy Oli. Marta zwierza się Agnieszce, że Wiktor groził jej śmiercią. Korzystając z pomocy kuzynki i patomorfologa Romana, niepostrzeżenie wydostaje się z osiedla. Jedzie na lotnisko, w momencie, gdy Wnuk załatwia nakaz jej aresztowania. Policjant chce ją zatrzymać na 3 miesiące w więzieniu, bo liczy na to, że dziewczyna się załamie i narysuje prawdziwy portret Ważki. Marta pojawia się na lotnisku. Spotyka Wiktora, który chce się upewnić, że bezpiecznie wyleciała do Szwajcarii. Marta mylnie interpretuje jego obecność. Jest przerażona. Próbuje się szybko odprawić, ale zostaje zatrzymana przez straż graniczną. Marta dzwoni do jedynego policjanta, któremu ufa - do Marcela Jaworskiego. Policjant szybko przyjeżdża na lotnisko. Nie godzi się na jej wyjazd i obiecuje ochronę. Przed lotniskiem całą sytuację obserwuje Żyła - człowiek od brudnej roboty Zarzyckiego. Dzwoni do szefa mówiąc, że Marta opuściła lotnisko w towarzystwie jakiegoś mężczyzny. Zarzycki dochodzi do wniosku, że musi to być Ważka. Każe Żyle odzyskać weksel i zabić ich oboje. Za Martą, Marcelem i Żyłą, jedzie Wiktor z Olą. Wiktor widzi moment, w którym Żyła doprowadza do wypadku i spycha z drogi samochód, w którym jedzie Marta. Żyła, zaskoczony odkrywa, że nieprzytomny mężczyzna kierujący samochodem, jest policjantem. W momencie, gdy próbuje wyciągnąć Martę z samochodu, Wiktor ogłusza go pistoletem. Wiktor odwozi ranną Martę do szpitala. Prosi lekarza, żeby ratował ją i dziecko.

6

 • Odcinek serialu

Marta leży w szpitalu. Wnuk zadbał o to, żeby nikt nie mógł się do niej dostać bez jego wiedzy. Wiktor jest bezsilny. Policjanci dowiadują się od lekarza, że Marta jest w ciąży. Domyślają się, że z Wiktorem. Pytają lekarza, czy pamięta twarz mężczyzny, który ją przywiózł. Lekarz nie jest w stanie im pomóc, bo Wiktor był umazany krwią i błotem. Policjanci żądają od Marty ujawnienia prawdziwej twarzy Ważki. Marta zgadza się, ale żąda w zamian policyjnej ochrony. Boi się, że Ważka ją zabije. Wiktor stawia wszystko na jedną kartę. Kontaktuje się z Agnieszką. Ujawnia jej swoją twarz. Dowiaduje się, że życiu Marty i dziecka, nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Zdeterminowany Wiktor postanawia wyjaśnić sprawę z przeszłości na własna rękę. Pierwsze wyniki jego śledztwa naprowadzają go na trop biznesmena Zarzyckiego. Od Piekarza dowiaduje się, że w całą sprawę zamieszany jest były wspólnik Zarzyckiego, Kasprzyk, który miał weksel na 3 miliony złotych podpisany przez Zarzyckiego. Piekarz wyjaśnia Wiktorowi, że to właśnie kradzież tego weksla zlecił mu dwa lata wcześniej Zarzycki. Ostrzega Wiktora przed bezwzględnym biznesmenem. Zarzycki do szpitala wysyła Żyłę, bandyta nie może jednak nic zrobić, bo pokoju Marty pilnuje cały czas policja. Wiktor odwiedza kalekiego Śliwę, kompana, z którym napadł przed dwoma laty na Kasprzyka. Mówi mu, że to nie on go postrzelił w Babicach. Śliwa mu nie wierzy, bo zapamiętał, że osoba, która do niego strzelała miała charakterystyczne buty, takie same jak Wiktor tego dnia. Brazyl po powrocie do domu, mówi Piekarzowi, że zawsze był zazdrosny o Ważkę. Dodaje, że czuł się gorszy, bo ojciec faworyzował Wiktora, a on, choćby nie wiem jak się starał, nigdy nie był mu w stanie dorównać. Piekarz jest zaskoczony słowami syna. Odpowiada mu, że zawsze był, jest i będzie dla niego najważniejszy. Zdradza, że wystawił Ważkę policji, w zamian za jego zwolnienie z więzienia. Brazyl postanawia zacząć nowe życie i prosi ojca o pieniądze na studia. Agnieszka dzięki swoim dobrym układom z Romanem - policyjnym patomorfologiem dowiaduje się, co zawiera protokół z sekcji zwłok Huberta. Mówi Marcie, że Wiktor ją okłamał twierdząc, że wystrzelił cały magazynek w policjanta, bo Hubert zginął od jednej kuli. Do Marty dociera, że Wiktor chciał ją nastraszyć i wymyślił taki przebieg historii, żeby wyjechała z kraju. Marta obmyśla podstęp jak przechytrzyć Wnuka i Marcela. Proponuje im wydanie Wiktora na swoich warunkach. Miejscem zatrzymania ma być centrum handlowe. Marta podstawia na swoje miejsce przebraną Agnieszkę. Agnieszka wskazuje przypadkowego mężczyznę i ostrzega wzrokiem siedzącego nieopodal Wiktora, żeby do niej nie podchodził. Wiktor widzi jak policja zatrzymuje wskazanego przez Agnieszkę mężczyznę. Wychodzi z budynku i zauważa Martę wsiadającą do taksówki. Marta jedzie do mieszkania Romana. Przed kamienicą dogania ją Wiktor. Tłumaczy jej, dlaczego musiał ją okłamać. Mówi Marcie, jak bardzo kocha ją i ich wspólne dziecko. Marta nie chce jednak wiązać z nim swojej przyszłości. Nie chce, żeby ich dziecko miało ojca siedzącego w więzieniu lub uciekającego całe życie przed policją.

7

 • Odcinek serialu

Po brawurowej akcji w centrum handlowym Agnieszka zostaje aresztowana przez policję. Po nieprzyjemnym przesłuchaniu i nocy w celi, na drugi dzień zostaje wypuszczona do domu. Marta ukrywająca się w mieszkaniu Romana nie odbiera telefonów od Wiktora. Wyprowadzając w pole policję, podpisuje niejako na siebie wyrok. Policja w wysłanym do mediów liście gończym, oskarża ją o współpracę z gangsterami i wykonywanie na ich zlecenie operacji plastycznych. Marta widząc w jakim kierunku idą działania policji, postanawia współdziałać z Wiktorem, żeby odkryć prawdę o wydarzeniach w Babicach. Marcel wprowadza się do mieszkania Anity Sieńczuk, wdowy po zamordowanym policjancie Hubercie. Świata nie widzi poza atrakcyjną panią prawnik. Wiktor dociera do schorowanego biznesmena Kasprzyka. Ten opowiada mu o kulisach napadu przed dwoma laty. Mówi o wekslu na trzy miliony i dodatkowo ujawnia, że w skradzionej walizce była również esbecka teczka Zarzyckiego. Po napadzie, kradzieży weksla i teczki SB, Zarzycki wyparł się długu i wrobił wspólnika w machlojki finansowe. Za niepłacenie podatków Kasprzyk trafił do więzienia. Został bankrutem i podupadł na zdrowiu. Ta opowieść wyjaśnia Wiktorowi, że kluczem do rozwiązania zagadki jest osoba Zarzyckiego. Żeby zbliżyć się do biznesmena, wkręca Olę do jego biura. Piekarz na konferencji prasowej reklamuje walkę swojego boksera Czerwińskiego o tytuł mistrza świata. Ola używa całego swojego czaru i sprytu podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jako Halina Słonimska zostaje zatrudniona na stanowisku asystentki Zarzyckiego. Wiktor dzięki niej, ma wtykę w biurze biznesmena. Tymczasem Marta na własną rękę, wbrew Wiktorowi, kontaktuje się z sąsiadem, mieszkającym obok złodziejskiej dziupli w Babicach. Sąsiad opowiada jej, że w czasie strzelaniny, przed dwoma laty, widział jeszcze jednego tajemniczego mężczyznę. Marta, chcąc przekazać dobrą wiadomość Wiktorowi osobiście, jedzie pod adres, który jej zostawił. Nie wie, że Wiktor mieszka tam z kobietą. Wpada na Olę, opatrzenie ocenia sytuację i wychodzi. Mija się o krok z ukochanym. Przez telefon mówi mu, że podczas strzelaniny w Babicach był na miejscu jeszcze jeden tajemniczy mężczyzna. W tym samym czasie Kasprzyk niespodziewanie dostaje tajemniczy list. Są w nim ksera zaginionego weksla i pierwsza strona esbeckiej teczki Zarzyckiego.

8

 • Odcinek serialu

Tajemniczy szantażysta żąda od Kasprzyka 200 tysięcy dolarów za oryginały weksla i esbeckiej teczki Zarzyckiego. Kasprzyk wie, że to dla niego szansa, żeby oczyścić swoje imię i zemścić się na Zarzyckim. Nie udaje mu się jednak dostać kredytu w banku na odpowiednią sumę. Wbrew zakazowi szantażysty, Kasprzyk zgłasza się na policję. Podinspektor Wnuk oferuje mu pomoc. Ola pracująca jako asystentka Zarzyckiego, instruowana przez Wiktora zakłada podsłuch w gabinecie szefa. Dzięki temu Wiktor wie, że Zarzycki również otrzymał od tajemniczego szantażysty ksero weksla i swojej esbeckiej teczki. Szantażysta grozi, że jeżeli Zarzycki nie zapłaci miliona dolarów, kompromitujące kwity dostanie Kasprzyk. Poirytowany Zarzycki każe Żyle przycisnąć Piekarza, myśląc że to on go szantażuje. Wiktor towarzyszy Marcie w czasie badania USG. Ten bardzo wzruszający moment gdy słyszą bicie serca dziecka, ponownie ich do siebie zbliża. Wiktor i Marta spędzają upojne popołudnie w hotelu. Żyła na rozkaz Zarzyckiego porywa Czerwińskiego, boksera Piekarza i zabija go. Piekarz mimo takiego sygnału ostrzegawczego wciąż uparcie twierdzi, że nie ma nic wspólnego z szantażem. Wściekły Zarzycki grozi mu, że jeśli nie odnajdzie teczki i weksla zabije mu syna, Brazyla. Wiktor z Martą śledzą Piekarza. Ten jedzie na uczelnię Brazyla, bo chce ostrzec syna przed grożącym mu niebezpieczeństwem. Na miejscu okazuje się, że Brazyl oszukał ojca i nie zapisał się na studia. Policja szykuje się do akcji przekazania pieniędzy szantażyście. Wnuk daje Kasprzykowi torbę fałszywych banknotów, a Marcel instruuje jak ma się zachowywać. Do wymiany pieniędzy na weksel i esbecką teczkę ma dojść na Dworcu Centralnym. Wiktor pokazuje swoją twarz Piekarzowi. Wybacza mu zdradę i chce z nim współpracować. Mówi Piekarzowi, że przed dwoma laty w czasie strzelaniny w Babicach, była na miejscu jeszcze jakiś tajemniczy mężczyzna. Wiktor przypuszcza, że to właśnie ta osoba ma oryginalny weksel i esbecką teczkę. Piekarz zgadza się na współpracę. Zarzycki daje Żyle walizkę z milionem dolarów dla szantażysty. Jest w niej ukryty nadajnik GPS. Ola podsłuchuje, że do wymiany ma dojść na Dworcu Centralnym. Wiktor i Piekarz śledzą Żyłę, mając nadzieję, że doprowadzi ich do szantażysty. Szantażysta telefonicznie kieruje Żyłę do pobliskiego centrum handlowego i każe mu w skrytce zostawić walizkę z pieniędzmi. Kasprzyk swoją torbę z fałszywymi banknotami oddaje do przechowalni bagażu na dworcu. Jest on dyskretnie obserwowany przez tajniaków. Szantażysta orientuje się jednak, że Kasprzyk działa w porozumieniu z policją. Podstawia kogoś do odebrania pieniędzy i policja zatrzymuje tego człowieka. Żyła przy pomocy odbiornika GPS w laptopie śledzi mężczyznę, który ze skrytki w centrum handlowym zabrał walizkę z milionem dolarów. Za nim podążają Wiktor i Piekarz. Żyła dopada prawdziwego szantażystę z walizką dolarów, chce go zabić. W ostatniej chwili Piekarz przystawia mu lufę pistoletu do głowy. Okazuje się, że szantażystą jest Brazyl. Piekarz zaskoczony tym faktem, żeby ratować syna, zabija Żyłę.

9

 • Odcinek serialu

Niedaleko Dworca Centralnego Wiktor odnajduje zwłoki Żyły. Próbuje skontaktować się z Piekarzem, ale ten nie dobiera telefonu. Piekarz z Brazylem jedzie przez miasto. Domaga się od syna wyjaśnień. Chłopak wyznaje ojcu, że to on przed dwoma laty, po podsłuchaniu rozmowy Piekarza z Ważką, zjawił się w dziupli w Babicach. Strzelił do Śliwy i ukradł walizkę z wekslem. Brazyl dodaje także, że wtedy w Babicach, to on zabił policjanta Huberta, o co został oskarżony Ważka. Piekarz jest porażony tymi informacjami, ale nie ujawnia ich Wiktorowi. Brazyl przekłada milion dolarów Zarzyckiego z walizki do torby. Piekarz wie, że walizce jest ukryty nadajnik GPS. W domu syn oddaje ojcu weksel i esbecką teczkę Zarzyckiego. Piekarz chowa wszystko w sejfie. W końcu odbiera telefon od zaniepokojonego Wiktora. Kryje syna mówiąc, że szantażysta uciekł mu przy Dworcu Centralnym. Wiktor jest załamany informacją od Piekarza. Wydaje mu się, że nie znajdzie już tak dobrej okazji, żeby wyjaśnić kulisy morderstwa policjanta w Babicach. Marta nie traci nadziei i podtrzymuje Wiktora na duchu. Policja odnajduje zwłoki Żyły. W czasie nocnej rozmowy komendant podpytuje Zarzyckiego o weksel i szantażystę. Biznesmen zaprzecza istnieniu weksla i powiązaniu śmierci Żyły z tą sprawą. Tymczasem Wiktor i Marta, pomimo policyjnych listów gończych, cieszą się swoim szczęściem. Oglądają w sklepie dziecięce wózki i zastanawiają się nad wyborem imienia dla dziecka. Komendant wysyła podinspektora Wnuka na wcześniejszą emeryturę. Wnuk odbiera to jako karę za nieudaną akcję na Dworcu Centralnym. Prowadzenie sprawy przejmuje ambitny Marcel Jaworski. Dogaduje się z Zarzyckim, że wspólnie rozpracują Ważkę. Ola mówi Wiktorowi, że Zarzycki założył dodatkowy nadajnik GPS w plikach dolarowych przeznaczonych dla szantażysty. Wiktor dzwoni do Piekarza. Mówi mu o pułapce zastawionej przez Zarzyckiego i każe mu natychmiast pozbyć się nadajnika. Piekarz otwiera sejf, ale nie ma w nim ani torby z pieniędzmi, ani weksla i esbeckiej teczki. Z domu uciekł także Brazyl, który znał szyfr do sejfu. Piekarz jest wściekły i przerażony jednocześnie. Wie, że jego synowi grozi ogromne niebezpieczeństwo. W tym samym czasie, Marcel dociera do laptopa Żyły, przez który można odebrać sygnały GPS z nadajnika umieszczonego w plikach dolarowych. Marcel namierza Brazyla na Dworcu Centralnym. Chłopak z pieniędzmi próbuje uciec zagranicę. Marcel aresztuje Brazyla. Zamiast zawieźć go jednak na komendę, porywa go i wywozi do domku letniskowego nad Narwią. Marcela śledzi Wiktor z Martą. W domku letniskowym policjant torturuje Brazyla, próbując wyciągnąć z niego informacje o Ważce. Chłopak twierdzi, że w Babicach Huberta, zastrzelił Ważka. Marcel odkrywa, że chłopak oprócz pieniędzy, ma przy sobie oryginalny weksel i esbecką teczkę Zarzyckiego.

10

 • Odcinek serialu

Wiktor ratuje Brazyla z rąk Marcela. Ogłuszonemu policjantowi zabiera torbę z pieniędzmi, weksel i esbecką teczkę Zarzyckiego. Odjeżdża z Martą i rannym po torturach Brazylem. Policjantowi udaje się uwolnić z więzów. Wraca do Warszawy i wzywa brygadę antyterrorystyczną do ścigania Wiktora, Marty i Brazyla. W tym samym czasie, w hali bokserskiej Piekarza, Wiktor z Martą nagrywają zeznanie Brazyla na kamerę. Chłopak tym razem twierdzi, że Ważka pojawił się w dziupli w Babicach, gdy Hubert już nie żył. Antyterroryści pod dowództwem Marcela wpadają do hali bokserskiej, jednak nikogo już tam nie ma. Marta i Wiktor podejrzewają Marcela o zabicie Huberta. Marcel wiedział o walizce z łupem, bo Śliwa był jego informatorem. Drugim motywem mogła być miłość do żony kolegi - Anity. Wiktor podrzuca płytę z nagranym zeznaniem Brazyla Wnukowi. Wie, że to jedyny policjant, który może im pomóc. Tymczasem Zarzycki odkrywa podsłuch w swojej firmie. Marcel podejrzewa nową asystentkę Olę. Chce ją aresztować, ale dziewczyna ucieka z biura. Marcel trafia do osoby, która poleciła Olę na stanowisko asystentki u Zarzyckiego. Dowiaduje się, że przekupił ją mężczyzna około 30-tki. Marcel czuje, że trafił w dziesiątkę. Każe dziewczynie narysować jego portret pamięciowy. Wiktor przywozi Śliwie płytę z zeznaniem Brazyla, które udowadnia, że nie strzelał do niego w Babicach. Załamany Śliwa popełnia samobójstwo. Wnuk przechodzący na emeryturę zdaje rzeczy w policyjnym depozycie. W metrze zaczepia go Marta i prosi o pomoc. Wspólnie z Wiktorem zabierają policjanta do Babic i pokazują oryginały weksla i esbeckiej teczki Zarzyckiego. Wiktor z Martą rekonstruują przebieg wydarzeń sprzed dwóch lat. Wiktor opowiada jak Zarzycki wynajął Piekarza, żeby ukradł weksel Kasprzykowi. Śliwa zdradził Marcelowi informację o skoku i łupie. Brazyl podsłuchał w domu rozmowę ojca i jego również skusiły pieniądze. Pojechał do Babic i strzelił do Śliwy, który pilnował teczki. To uciekającego Brazyla widział sąsiad. Potem Marcel zastrzelił Huberta i postrzelił Ważkę. Następnie sfingował dowody i podrzucił pistolet do mieszkania Wiktora. Policja mając narzędzie zbrodni, o morderstwo Huberta oskarżyła Wiktora. Wnuk po wysłuchaniu całej opowieści, obiecuje pomóc Wiktorowi i Marcie, choć nie do końca wierzy w winę Marcela. Doświadczonemu policjantowi brakuje mocnych dowodów na potwierdzenie tej tezy. Wiktor i Marta proponują urządzenie prowokacji, która jednoznacznie udowodni winę Marcela. Chcą do tego celu wykorzystać Anitę Sieńczuk, wdowę po policjancie Hubercie. Marcelowi udaje się w końcu zdobyć portret pamięciowy Ważki.

2024.03.01 03:36:49
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.