Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIE KŁAM KOCHANIE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2008
 • Premiera:
  2008. 03. 28
 • Barwny, 100 min

  Okres zdjęciowy: 24 września - 7 listopada 2007.
  Lokacje: Kraków (Rynek Główny, ul. Szeroka, restauracja Wierzynek, lotnisko w Balicach, kościoły: Świętego Wojciecha, Mariacki, Świętych Piotra i Pawła, Świętego Andrzeja, Pub "Stajnia" przy ul. Izaaka), Pieskowa Skała, Dolina Prądnika, Ojców (kaplica "Na wodzie"), Warszawa (wieżowiec Rondo przy rondzie ONZ, ul. Lwowska, Osiedle Marina Mokotów), Malta (La Valetta).

Jeszcze jeden film z gatunku chwytających za serce komedii romantycznych, który pozwala uwierzyć w potęgę uczucia i czarodziejską moc miłości, tak wielką, że pokonuje wszelkie przeszkody. Bohaterowie tej miłosnej historii to dwoje młodych ludzi, którzy zbliżają się do siebie w dość nietypowych okolicznościach. Choć początki są trudne, ich znajomość zmierza do szczęśliwego finału. "Nie kłam, kochanie" okazał się kasowym przebojem, rekordy popularności biła także ścieżka dźwiękowa z filmu, na której znalazły się utwory w wykonaniu: Amy Winehouse, Christiny Aquilery, Norah Jones, Blue Cafe oraz piosenka promująca komedię Wereśniaka "Nie kłam, że kochasz mnie", którą zaśpiewali Ewelina Flinta i Łukasz Zagrobelny. Wydany w 2008 roku przez wydawnictwo Jazzboy Records album sprzedał się w imponującym nakładzie. Dużym atutem filmu jest świetna obsada, na czele z Piotrem Adamczykiem i Martą Żmudą - Trzebiatowską, której uroda jak pisano przyćmiewa nawet kwiaty na krakowskim rynku.

Ona - Ania jest wrażliwa, krucha i delikatna, pragnie mieć u swego boku mężczyznę, który ją pokocha prawdziwą miłością, na dobre i na złe. Dziewczyna tęskni za normalnym życiem i rodziną. Nie ma nikogo, wychowywała się w domu dziecka. Mieszka w wynajętym lokum z Magdą, przyjaciółką z sierocińca, która jest równie samotna i spragniona miłości, jak ona. Ania studiuje zaocznie architekturę krajobrazu, zarabia na życie jako pracownica firmy zajmującej się pielęgnacją roślin. Opiekuje się tarasowymi ogrodami w jednym z warszawskich apartamentowców, gdzie mieszka on. Ania skrycie podkochuje sie w Marcinie, zdając sobie jednocześnie sprawę, że niewłaściwie lokuje swoje uczucia.
Wybranek jej serca należy do zupełnie innego świata, który dla skromnej i ubogiej dziewczyny nigdy nie będzie osiągalny. Marcin jest potomkiem dawnych krakowskich mieszczan, otrzymał staranne wykształcenie i wychowanie, a także zamiłowanie do wystawnego życia. Ma dobrze płatną posadę w banku, co pozwala mu opływać w luksusy. Przystojnego i uroczego kawalera otaczają piękne kobiety, od których on bynajmniej nie stroni, ale za to skutecznie unika rozmów na temat zalegalizowania związku. Notoryczny uwodziciel i łgarz nawet się nie spodziewa, że wkrótce będzie brnął w kolejne kłamstwo i w dodatku zostanie zmuszony przyrzec komuś małżeństwo.
A wszystko stanie się nagle i niespodziewanie. Do Polski przyjeżdża z Anglii majętna ciotka Marcina, Nela, która chce mu zapisać cały majątek, wszakże pod jednym warunkiem. Podpisze stosowne papiery dopiero w dniu jego ślubu. Marcin potrzebuje tych pieniędzy bardziej niż kiedykolwiek, bo właśnie traci intratną posadę i popada w poważne tarapaty finansowe. Jak na złość wszystkie jego dawne ukochane teraz nie mają dla niego czasu, a on musi mieć "narzeczoną", z którą pojedzie do rodzinnego domu w Krakowie, na spotkanie z ciotką Nelą. Zupełnie przypadkowo wybór pada na Anię, która zgadza się na taki układ. [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2008
  Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie"-Diamentowy Bilet

NIE KŁAM KOCHANIE w internecie

2024.06.06 03:51:34
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.