Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIĘDZY BRZEGAMI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1962
 • Premiera:
  1963. 02. 08
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Czarno-biały, 2347 m, 77 min
  Lokacje: Rowy.

Współczesny dramat psychologiczny; splot tragicznych wydarzeń w wiosce rybackiej, opuszczonej przez odbywających połowy mężczyzn, służy rozważaniom o ludzkiej solidarności i humanitaryzmie.
Niewielka wioska rybacka między morzem a jeziorem. Pewnego dnia, kiedy wszyscy mężczyźni wypłynęli na połów, żmija ukąsiła dziadka Filipa, a małą Madzię zranił ciężko niewypał. Wczasowicze, mający motorówkę, odmawiają pomocy. Kiedy Filip u kresu sił dowozi dziewczynkę do lekarza, ten stwierdza jej zgon.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MIĘDZY BRZEGAMI
Opowiadanie
AutorKazimierz Orłoś
Opowiadanie opublikowane w zbiorze "Między brzegami". Warszawa: PIW. 1961.
W napisach filmu brak wzmianki o pierwowzorze literackim scenariusza.
Pierwowzór
SZEWC FILIP
Opowiadanie
AutorKazimierz Orłoś
Opowiadanie opublikowane w zbiorze "Między brzegami". Warszawa: PIW. 1961.
W napisach filmu brak wzmianki o pierwowzorze literackim scenariusza.

Varia
pokaż

2019.10.24 00:28:51
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl