Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

REGINA

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007
 • Premiera:
  2007. 09. 30
 • Barwny, 34 odcinki x ok. 22 min

Po ośmiu latach pobytu w więzieniu do rodzinnego domu wraca Regina, 33-letnia kobieta, która skazana była za zamordowanie swojej siostry, Klary. Będąc w więzieniu nie kontaktowała się z rodziną, oskarżając jej członków - a szczególnie ojca, byłego sędziego - o to, że przyczynili się do jej skazania w oparciu o poszlaki. Regina nadal utrzymuje, że jest niewinna. Inne zdanie na ten temat mają ojciec - Aleksander Popiel i matka - Irena, choć ona, w przeciwieństwie do męża, próbuje Reginie wybaczyć. Oboje mieszkają razem z najstarszą córką, Anną, jej mężem - Markiem, synem - Dawidem i wnuczką Luizą, która była przed laty niemym świadkiem morderstwa Klary, przeżyła straszliwą traumę, a jej skutkiem była niemal całkowita utrata wzroku.
Po powrocie Reginy z więzienia w domu Popielów zaczyna się prawdziwe piekło. Ojciec niemal siłą chce usunąć ją z domu, ona pragnie się zemścić za doznane krzywdy. Jest to prawdziwy dramat namiętności, nieskrywanych emocji, wzajemnych oskarżeń, a jednocześnie rozliczania bolesnej i mrocznej przeszłości rodzinnej. W tym samym czasie Regina dzięki znajomej z więziennej celi, Sarze, poznaje tajemniczego Wiktora Borutę, co wkrótce jeszcze bardziej skomplikuje jej sytuację.
Obok głównego wątku, który ogniskuje się wokół postaci Reginy, równolegle mamy do czynienia z dwoma ważnymi wątkami pobocznymi. Anna, która jest lekarką rodzinną będzie musiała walczyć z poważnymi oskarżeniami sąsiadki, Rity Małeckiej... Małecka, która jest osobą niezrównoważoną psychicznie atakuje Annę na wszystkich frontach. Jest to zresztą postać ważna dla serialu na skutek jej związków sprzed lat z rodziną Popielów, a w szczególności z Reginą i jej zamordowaną siostra Klarą.
Z kolei Marek, mąż Anny, który jest architektem, przeżywa poważne kłopoty związane ze swoją pracą zawodową. Jest szantażowany przez ludzi, którzy z powodu jego decyzji urbanistycznych nie mogą przeprowadzić ważnej dla siebie inwestycji budowlanej.
Marek i Anna boją się o dzieci. 19-letni Dawid przeżywa właśnie swoją pierwszą młodzieńczą miłość i tak się przypadkiem składa, że jego dziewczyną jest pasierbica Boruty. Z kolei Luiza, która chodzi do szkoły prowadzonej przez zakonnice i jest utalentowaną skrzypaczką, wciąż przeżywa traumatyczne doświadczenie sprzed lat, które powraca do niej w nocnych koszmarach sennych.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 02:54:04
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych