Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRYPTONIM NEKTAR

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1963
 • Premiera:
  1963. 10. 11
 • Gatunek:
  Komedia, Film kryminalny
 • Czarno-biały, 2591 m, 91 min

  Lokacje: Warszawa (Tor Wyścigów Konnych na Służewcu, nieistniejący dziś Pawilon Chemii przy ul. Brackiej), Wrocław (Most Grunwaldzki, Dworzec Główny PKP, Rynek, Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 34, ulice: Szewska, Hugona Kołłątaja, Józefa Piłsudskiego, Dom Handlowy "Renoma" przy ul. Świdnickiej 40).

Reporter "Echa Warszawy" otrzymuje polecenia sprawdzenia co kryje się pod szyldem wytwórni napoju chłodzącego Pola Manola. Płyn ten jest równie drogi, jak zły w smaku. Właściciele fabryczki zostali jednak zaalarmowani nie tylko tą wizytą. Reporter może być niebezpieczny, ale daleko niebezpieczniejszy jest były wspólnik akcji, która pozwoliła nie tylko na zmontowanie fabryczki, ale także na odłożenie sporej sumki na "czarną godzinę". Wspólnik został bowiem wypuszczony z więzienia i zapewne zgłosi się po łup. Najlepszym sposobem jego ukrycia jest podrzucenie skradzionej biżuterii do atelier filmowego. Prawdziwa biżuteria może tam "udawać" sztuczną i zdobić piękne aktorki, nie wzbudzając najmniejszych podejrzeń milicji.
Reporter w swej pracy w wytwórni filmowej napotyka na przeszkodę w postaci zręcznie działającej pięknej dziewczyny. Niebawem zakochuje się w niej i martwi się myśląc, że dziewczyna należy do bandy. Dopiero po wielu perypetiach, w których bierze udział rekwizytor wytwórni, pewien dentysta wrocławski i kilka innych osób, reporter dowiaduje się, że "podejrzaną osobą" był... wywiadowca milicji w spódnicy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.04.17 00:10:19
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski