Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZTERY POZIOMO

UFO (11)

  • Odcinek serialu

Bodzio wyczytuje w gazecie, że w jednym z amerykańskich więzień UFO porwało kilka osób. Tymczasem na trawniku spacerniaka pojawia się wycięty w trawie okrąg. Bodzio z Docentem są przekonani, że to sprawka kosmitów. Podejrzenia zdaje się potwierdzać Klawisz, który zapowiada, że nie będzie go przez jakiś czas. Bodzio w nadziei na to, że UFO zabierze również jego, gorączkowo szykuje się do podróży w kosmos. Najchętniej na pół roku. Kiedy rano budzi się w celi i dowiaduje, że minęła zaledwie jedna noc, jest rozczarowany. Podobnie Klawisz, który pojawia się jak co dzień w pracy.

TAJEMNICA BODZIA (12)

  • Odcinek serialu

Bodzio dziwnie się zachowuje. Nie chce rozwiązywać krzyżówek ani grać w bierki. Koledzy znajdują pod jego poduszką wiersze samobójcy. Podejrzewając, że Bodzio ma depresję, starają się na różne sposoby podnieść go na duchu. Jednak okazuje się, że Bodzio wcale nie zamierza się zabić. Chce jedynie wziąć udział w konkursie poetyckim, a ponieważ nic nie przychodzi mu do głowy postanawia znaleźć gotową poezję w więziennej bibliotece. Koledzy, nie wyłączając Klawisza, piszą dla Bodzia oryginalne wiersze, ale żaden nie przypada mu do gustu. W końcu znajduje natchnienie w kaszance, którą przynosi mu mamusia. Swoją "Odą do kaszanki" wygrywa 2. miejsce w konkursie poetyckim dla dzieci do lat 10 i w nagrodę dostaje hulajnogę.

2021.09.11 00:26:18
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl