Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NAZNACZONY

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Premiera:
  2009. 09. 09
 • Barwny, 13 odcinków x ok. 42 min

  Zdjęcia do serialu rozpoczęły się 9 listopada 2007.
  Lokacje: Sulejów (Opactwo Cystersów).

Kanwą serialu są losy głównego bohatera Tadeusza Krala, skromnego nauczyciela matematyki. To typowy facet, bardzo zakochany w swojej żonie Milenie oraz przykładny ojciec Natki, która jest jego oczkiem w głowie. Życie głównych bohaterów wydaje się być ustabilizowane, ale do pewnego momentu - do dnia, kiedy Tadeusz spotyka tajemniczą postać NIEZNAJOMEGO. A jego żona i córka cudem ocaleją z katastrofy na morzu. Spotkanie z NIEZNAJOMYM powoduje powrót wspomnień z przeszłości, którą Tadeusz za wszelką cenę chce wymazać z pamięci. Kral wie, że musi zapłacić za swój błąd sprzed lat, ale jednocześnie zrobi wszystko, aby uchronić rodzinę przed złem. Tadeusz wraz z rodziną będą musieli stawić czoła tajemniczej postaci NIEZNAJOMEGO, który niesie ze sobą śmierć, tajemnicę i zniszczenie. Jest emanacją zła, które przybrało postać starszego mężczyzny przemierzającego Ziemię w poszukiwaniu zła w ludziach, którym się żywi. Kral, aby uchronić swoją rodzinę, będzie musiał przeprowadzić śledztwo zmierzające do wyjaśnienia fenomenu NIEZNAJOMEGO i pokonać go.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Rzym (Międzynarodowy Festiwal Produkcji Telewizyjnych "RomaFictionFest")-Nagroda za reżyserię
 • 2010
  Rzym (Międzynarodowy Festiwal Produkcji Telewizyjnych "RomaFictionFest")-Nagroda za muzykę

NAZNACZONY w internecie

NIEZNAJOMY (1)

 • Odcinek serialu
 • Lokacje: Gdynia (Aleja Jana Pawła II),

Szyper kutra rybackiego Puchalik (Andrzej Grabowski) podczas połowu trafia na złowieszczy, czerwony statek. Przez chwile widzi na nim tajemniczego człowieka w czerni, Nieznajomego. Poza nim, na okręcie nie ma załogi. Pod pokładem odnajduje makabryczne zwłoki młodej kobiety. Przeżywa załamanie nerwowe. Tadeusz Kral, nauczyciel matematyki, jedzie na wycieczkę z piękną żoną Mileną i córeczką Natką. Płyną na wyspę Bornholm. Tuż przed wypłynięciem na morze Tadeusz odbiera telefon. Dzwonią do niego z fundacji Fullbrighta, przyznającej zagraniczne stypendia. Za radą żony, Tadeusz wraca do Warszawy na spotkane w sprawie stypendium. Po drodze ma wypadek, w kolizji jest ranny mężczyzna z Afganistanu. Tymczasem na morzu rozpętuje się sztorm. Tadeusz zawraca, zaniepokojony o bliskich. Na nadbrzeżu wpada na tajemniczego człowieka w czarnym stroju. To Nieznajomy. Mężczyzna oznajmia mu, że zawsze przychodzi czas zapłaty. Okazuje się, że akcja ratunkowa zostaje odwołana, prom z Mileną i Natka znajduje się w oku cyklonu. Zdesperowany Tadeusz usiłuje wynająć kuter rybacki. Nikt nie chce wypłynąć w taką pogodę. Za żadne pieniądze. W końcu ktoś szyderczo poleca mu szypra Puchalika, który upija się przy barze. Puchalik od czasu spotkania z Nieznajomym najczęściej przesiaduje w bardze i boi się wypłynąć na morze. Dlatego jest pośmiewiskiem kolegów. Na zewnątrz Tadeusz usiłuje przekonać Puchalika do wypłynięcia. Między mężczyznami dochodzi do szarpaniny. W końcu Kral ogłusza Puchalika i wypływa na morze jego kutrem. Prom wycieczkowy tonie, widzimy walczące o życie Milenę i Natalię. Tadeusz i Puchalik dopływają na miejsce katastrofy. Na wodzie dryfują szczątki promu. Puchalik jest pewny, że nikt nie mógł przeżyć. Ale Kral nie poddaje się . W końcu dostrzega samotną boję. Odnajduje żonę i córkę. Są całe i zdrowe. W szpitalu Tadeusz dowiaduje się, że Milena jest w ciąży. W Warszawie Nieznajomy dzwoni do Tadeusza i mówi mu, zawsze przychodzi czas zapłaty. Sugeruje, że wypadek Mileny i Natalki nie był przypadkiem. Nieznajomy ostrzega Krala, że to jeszcze nie koniec rozgrywki między nimi.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

NAJLEPSZY PRZYJACIEL (2)

 • Odcinek serialu

Staszek jest właścicielem myjni samochodowej. Jego córka uciekła z domu, a żona odebrała sobie życie. Nieznajomy opowiada mu o szczegółach jej śmierci. Umarła z powodu przedawkowania narkotyków. Nieznajomy pokazuje mu zdjęcia, które wskazują na sprawcę tragedii. Jest nim Radek, najlepszy przyjaciel Staszka. Molestował jego córkę. To dlatego uciekła z domu. Tadeusz dowiaduje się, że nikt z fundacji nie dzwonił do niego w sprawie stypendium. Niepokoi go również zachowanie córeczki. Natka zachowuje się nad wiek poważnie i rysuje niesamowite obrazki. Ale szwagier Tadeusza, psychiatra Eryk, uważa, że to normalna reakcja na szok, jakim dla dziecka była katastrofa promu. Staszek umawia się z Radkiem na ryby. Mężczyźni jadą na prawdziwe odludzie. Tu nie będzie świadków. Radek nic nie podejrzewa. Wspomina stare, dobre czasy. Nie wie, że tylko pogarsza swoją sytuację. Staszek waha się, odkłada moment zemsty. Staszek przypadkiem natrafia w samochodzie na obciążające go zdjęcia. Rozpoczyna się gra. Który z nich pierwszy zrzuci maskę i uderzy. Pierwszy atakuje Radek. Ale Staszek ma broń. Oznajmia przyjacielowi, że właśnie zdecydował się zaniechać zemsty. Teraz jest już za późno. Między mężczyznami dochodzi do zemsty, Staszek zabija najlepszego przyjaciela. Staszek usiłuje ukryć zwłoki Radka. Jego ofiarą pada też przypadkowy świadek zajścia. Na koniec Nieznajomy skreśla nazwisko Radka ze swojego notesu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

TATUAŻ (3)

 • Odcinek serialu

Tadeusz (Piotr Adamczyk) boi się o najbliższych. Kontynuuje swoje prywatne śledztwo. Spotyka się w kościele z dziennikarzem Grippenem (Łukasz Nowicki), który również zajmuje się sprawą Nieznajomego (Arkadiusz Bazak). Grippen twierdzi, że Nieznajomy ma dziwną moc. Sprawia, że ludzie znikają. Tadeusz jest sceptyczny. Spotkanie Tadeusza z Grippenem obserwują agenci tajnych służb. Kasia (Karolina Porcari) jest atrakcyjną blondynką. Pracuje w wielkiej firmie, która mieści się w nowoczesnym biurowcu. Zaleca się do niej namolny ochroniarz Tolek (Przemysław Bluszcz), który usiłuje pokazać dziewczynie swój nowy tatuaż. Nieznajomy pojawia się jak duch. Wręcza Kasi kopertę ze zdjęciem, przedstawiającym tatuaż na czyimś ciele. Kasia jest w szoku. Taki sam wzór, skorpiona, nosił morderca, który kilka lat temu brutalnie zabił jej przyjaciółkę. Kasia zostaje po godzinach. Chce pomóc przystojnemu koledze w uporaniu się z trudnym raportem. Kasia cieszy się z tej propozycji. Igor (Kamil Maćkowiak) jest nieśmiały i zamknięty w sobie. Mimo to, bardzo podoba się Kasi. Obojgu przygląda się ochroniarz Tolek. Jest w nim coś podejrzanego. Wiemy, że lubi robić sobie tatuaże, a jeden z nich przedstawia skorpiona. Spotkanie służbowe Kasi i Igora zamienia się w romantyczną randkę. Czerwone wino i świece, taniec, coraz bardziej namiętne pieszczoty. Kiedy zrzucają z siebie ubrania, Kasia dostrzega na ramieniu Tolka tatuaż ze skorpionem. Nagle powracają mroczne wspomnienia. Dziewczyna orientuj się, że coś nie gra. Igor ściga ją w opustoszałym biurowcu. Podczas ucieczki Kasia orientuje się, że jest zdana tylko na siebie - ktoś zabił ochroniarza Tolka. Igor przez cały czas igra z uczuciami Kasi, manipuluje nią i straszy. Jak się zakończy ta pogoń?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

TRUMNA NA URODZINY (4)

 • Odcinek serialu

Tadeusz (Piotr Adamczyk) spotyka się w parku z dziennikarzem Grippenem (Łukasz Nowicki), który ma wręczyć mu materiały o Nieznajomym. Ale po drodze dziennikarza przejmuje agent Skowroński (Grzegorz Przybył). Grippen ucieka i zostaje ciężko ranny. Tadeusz jest świadkiem zajścia. Znajduje portfel Grippena, a nim namiary na profesora Radlera (Jerzy Skolimowski). Władek (Robert Więckiewicz), właściciel zakładu pogrzebowego Happy End, jest prawdziwym królem życia. Romansuje jednocześnie z kilkoma kobietami. Nieznajomy (Arkadiusz Bazak) ostrzega go, że zawsze przychodzi czas zapłaty. Agent Skowroński i tajemniczy Szef Agencji (Mikołaj Muller) przesłuchują umierającego Grippena. Oni też szukają Nieznajomego. Przed śmiercią Grippen oznajmia im, że Nieznajomy sam ich znajdzie. Szef Agencji ogląda zdjęcie na którym rozmawia z Nieznajomym. Skowroński "dobija" Grippena zastrzykiem trucizny. Tadeusz ukrywa przed żoną, że zbiera informacje o Nieznajomym. Kiedy Milena (Anna Dereszowska) dowiaduje się o tym, robi Tadeuszowi wyrzuty. Każe mu iść z tym na policję. Tadeusz ma koszmarne sny o Nieznajomym. W noc swoich urodzin Władek zostaje ogłuszony i uprowadzony. Nieznani sprawcy zakopują go żywcem w trumnie. Dają mu krótkofalówkę i czas na wyznanie win. Jeżeli przypomni sobie, kogo skrzywdził, odkopią go. W przeciwnym razie umrze. Czas odmierza kończące się pod ziemia powietrze. W końcu Władek rozpoznaje swoich prześladowców. To jego pracownicy, grabarze. Jednemu z nich Władek uwiódł córkę Natalię (Julia Pietrucha). Drugi, młody stolarz Wit (Lesław Żurek), jest bratem dziewczyny. Natalia zaszła w ciążę, a Władek opuścił ją. Dlatego straciła dziecko. Władek twierdzi, że o ciąży nic nie wiedział. Zaczyna dusić się. W końcu pojawia się skrzywdzona przez niego dziewczyna. Mężczyzna obiecuje Natalii, że wynagrodzi jej to,co zrobił. Natalia prosi ojca, żeby go odkopał. Władek wierzy, że dostał drugą szanse, ale brat dziewczyny wraca i zabija go łopatą. Ciało Władka spada do rozkopanego grobu. Właśnie taki grób malowała kredkami Natalka.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

ZDJĘCIE ROKU (5)

 • Odcinek serialu

Gdzieś na Bałkanach, na górskiej drodze pojawia się konwój z pomocą humanitarną. Otaczają go uzbrojeni mężczyźni. Padają strzały. Zdarzenie to obserwuje dwóch fotografów, specjalizujących się w tematyce wojennej - Andrzej (Marcin Dorociński) i Jacek (Antoni Pawlicki). Zauważają ich partyzanci. Jacek nie zważając na to robi zdjęcia morderców. Zostaje postrzelony. Andrzej przywłaszcza sobie jego zdjęcia i zostawia go na pewną śmierć... Tadeusz (Piotr Adamczyk) zarywa noce i zbiera informacje o Nieznajomym (Arkadiusz Bazak). Zaniedbuje najbliższych. Milena (Anna Dereszowska) i Eryk (Przemysław Sadowski) boją się, że Tadeusz zaczyna wariować. Kral odwiedza w szpitalu psychiatrycznym Staszka (Krzysztof Respondek), wędkarza z drugiego odcinka. Chce z nim porozmawiać o Nieznajomym. Staszek wpada w szał i bierze Krala jak zakładnika. Andrzej, dzięki fotografiom swojego kolegi, zdobywa nagrody w Polsce. Jego żona Marta (Tamara Arciuch), a zarazem siostra Jacka, jest niego bardzo dumna. Andrzej robi na ulicy zdjęcie Nieznajomemu. Ten pyta, czy Andrzej chciał mu ukraść duszę. Andrzej szykuje się na wernisaż swoich zdjęć. Znajduje w swoim komputerze zdjęcie zabitego mężczyzny. To on sam, ubrany w smoking. Andrzej wpada w paranoję. Boi się, że ktoś go tej nocy zabije. Ubiera się w inne ubranie. Podczas wystawy jest czujny. Staszek w końcu wypuszcza Tadeusza, kiedy ten oznajmia mu, ze ma córeczkę. Staszek wspomina swoja córkę. Po dramatycznej pogoni ucieka na dach szpitala i... Andrzej spotyka Jacka, który jednak przeżył. Zdradzony przyjaciel tłumaczy mu, że nie szuka zemsty. Chce tylko sprawiedliwości. Andrzej myśli, że Jacek chce sięgnąć po broń i zabija go. Marta dowiaduje się o wszystkim. Na zdjęciu widać trupa. Tym razem bez smokingu!

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

SPRAWY NIEDOKOŃCZONE (6)

 • Odcinek serialu

Aleksander Drawski (Zbigniew Zamachowski) jest znanym pisarzem i ekonomistą. Jego żona spodziewa się dziecka. Kiedy Aleksander podpisuje swoje książki w księgarni, Nieznajomy (Arkadiusz Bazak) przypomina mu o sprawie sprzed lat. Aleksander zaplanował kiedyś zbrodnię na samym sobie. Wynajął morderców, którzy teraz mają na niego polować. Tadeusz (Piotr Adamczyk) ma ranę na ręku, w miejscu, gdzie dotknął go Nieznajomy. Spotyka się z profesorem Radlerem (Jerzy Skolimowski), który wykładał historię, a obecnie jest zakonnikiem. Radler opowiada mu o Nieznajomym. Nie jest on człowiekiem, tylko wcielonym złem. Tajemnicza rana oznacza, że Nieznajomy zostawił go sobie na później. Nie może fizycznie zaatakować Tadeusza i jego rodziny, ale jest w stanie manipulować umysłami innych ludzi. Aleksander coraz bardziej się boi. Z dachu spada koło niego donica, w samochodzie ma awarię hamulców. Dziwne zdarzenia utwierdzają Aleksandra w przekonaniu, że ktoś go ściga. Boi się o życie swoje i żony Heleny (Monika Krzykowska), która niedługo ma rodzić. Postanawia odszukać ludzi, których przed laty wynajął. Aleksander cierpiał wtedy na depresję. Chciał się zabić, ale nie był w stanie skończyć ze sobą. Dlatego wynajął morderców. Nieznajomy zwabia Tadeusza do opuszczonego hangaru. Tadeusz pyta Nieznajomego, czemu go prześladuje. Nieznajomy przypomina mu o masakrze w Afganistanie, gdzie Tadeusz pracował kilka lat temu. Kral ma na sumieniu kilkadziesiąt ludzkich istnień. W hangarze pojawia się tajemniczy Afgan (Piotr Borowski), który próbuje zabić Tadeusza. Kralowi udaje się ogłuszyć Afgana. Podpala Nieznajomego, który staje w płomieniach. Wyciąga nieprzytomnego Afgana z pożaru. Aleksander zabija zbirów, których kiedyś wynajął. Policja aresztuje go w chwili, gdy dociera na izbę porodową. Ma syna, którego nigdy nie zobaczy. W więzieniu spotyka Tadeusza. Kral martwi się o Milenę (Anna Dereszowska), która zemdlała i trafiła do szpitala. Załamany Aleksander po rozmowie z Nieznajomym odbiera sobie życie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

DZIEWIĄTA OFIARA (7)

 • Odcinek serialu

Mecenas Robert Brajtner (Borys Szyc) jest wziętym, bezkompromisowym adwokatem. Do tej pory nie przegrał żadnej sprawy. Teraz prezesi kancelarii zlecają mu sprawę, która może zmienić jego życie. Ma bronić Lewandowskiego (Andrzej Zieliński), oskarżonego o brutalne zabójstwo wielu kobiet. Robert wie, że Lewandowski jest winny i pomimo protestów swojej narzeczonej Laury (Ilona Ostrowska), zgadza się go reprezentować. Jako przeciwnika będzie miał wybitnego prokuratora Parnickiego (Bogda Słomiński). Robert zajmuje się również sprawą Krala (Piotr Adamczyk), który wciąż siedzi w areszcie. Niestety nie udaje mu się go wyciągnąć - komuś wysoko postawionemu zależy na tym, by Kral nie wyszedł na wolność. Tymczasem Kral ma wizje, nawiedza go Nieznajomy (Arkadiusz Bazak) i oskarża o spowodowanie śmierci dziesiątków niewinnych ludzi.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

PRZYJACIÓŁKI (8)

 • Odcinek serialu

Anka (Aleksandra Bednarz) i jej siostra Iza (Karolina Kominek) trenowały szermierkę pod okiem doświadczonej Ewy (Dorota Segda). Obecnie Anka odsiaduje w więzieniu wyrok dożywocia za zabójstwo Bernarda Starskiego, męża Ewy. Kobieta jednak nie może znieść myśli, że spędzi resztę życia za kratkami. Po raz kolejny podejmuje próbę samobójczą. I tym razem więziennym lekarzom udaje się ją odratować. Siostra Anki, Iza próbuje ją jakoś pocieszyć, ale bezskutecznie. Anka straciła chęć do życia. W mieszkaniu Izy zjawia się Nieznajomy (Arkadiusz Bazak). Wyrzuca jej, że ani razu nie pomyślała, że jej siostra może być niewinna. Agencja bada przeszłość Tadeusza. Odnajdują w aktach informację o tym, że Kral był w wojsku, miał nienaganna służbę, aż do tragicznego wydarzenia w Afganistanie. Czy o jego przeszłości wie rodzina? Życie rodziny Kralów pozornie wraca do normy. Tadeusz (Piotr Adamczyk) wraca na uczelnię, Milena (Anna Dereszowska) i Natka (Julia Wróblewska) do domu. Jednak Tadeuszowi powoli puszczają nerwy, czuje się śledzony, wybucha z byle powodu. Dodatkowo Natkę spotyka Nieznajomy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

RING (9)

 • Odcinek serialu

Podczas walki bokserskiej zginął ojciec nastoletniego Karola (Mateusz Janicki). Chłopak był świadkiem śmierci ojca. Po tym przeżyciu za cel postawił sobie zemstę na bokserze-zabójcy, demonicznemu Żylecie (Dawid Kostecki). Trener ojca Karola, Jacek (Daniel Olbrychski), przygarnia chłopaka i uczy go sztuki bokserskiej. Mijają lata wytężonej pracy. Matka Karola, Lucyna (Anna Korcz), naciska Jacka, by przestał trenować jej syna. Twierdzi, że chłopak się do tego nie nadaje. Jednak Karol, zaślepiony żądzą zemsty przeciwstawia się matce. Wtedy Lucynę odnajduje Nieznajomy (Arkadiusz Bazak), pokazuje jej wynik sekcji zwłok jej męża... Koszmar rodziny Kralów wciąż trwa. Lena (Anna Dereszowska) ma dość. Po tym jak Tadeusz (Piotr Adamczyk) wyjawił jej ukrywaną przed nią przeszłość, postanawia zaszyć się z córką na Mazurach. Po długich namowach zgadza się, by Tadeusz jechał z nimi... Tadeusz coraz częściej zaczyna odnajdywać w swoim otoczeniu tajemniczą liczbę 7523. Na tablicy szkolnej, w zabawie z Natką (Julia Wróblewska). W mazurskim lesie ma wrażenie, że ktoś nawołuje do niego 7523, zginiesz, koniec gry. Gdy dzwoni do niego Radler (Jerzy Skolimowski), Tadeusz zostawia żonę i córkę w mazurskiej chacie i jedzie się z nim spotkać. Profesor wtajemnicza go w informacje jakie udało się zebrać w grupie zakonników badających sprawę Nieznajomego. Okazuje się, że tajemniczy mężczyzna działa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

WYŚCIG Z CZASEM (10)

 • Odcinek serialu

Darek (Cezary Iber) ma problemy z nawiązywaniem kontaktów z dziewczynami. Od dealera kupuje narkotyk, który działa jak pigułka gwałtu. Sprzedawca gwarantuje mu udany podryw. Darek wsypuje proszek do drinka poznanej w dyskotece dziewczyny. Jednak pod klubem nocnym dziewczyna dostaje ataku drgawek. Darek anonimowo wzywa karetkę. Chce odkupić swoją winę. Postanawia się zemścić na człowieku, który sprzedał mu felerny narkotyk. Milena (Anna Dereszowska) i Natka (Julia Wróblewska) w domku w lesie odwiedza niespodziewany gość. Ta wizyta zmieni ich pobyt na mazurach w koszmar.. Napastnik chce się dowiedzieć, gdzie jest Tadeusz (Piotr Adamczyk). Jest przepełniony żądzą zemsty na człowieku, który jak uważa jest winien śmierci jego rodziny.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2023.01.18 02:54:28
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.